Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az állatkerti kiképzők etológu...

Az állatkerti kiképzők etológusok, vagy zoológusok? Mit tanultak?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk állatkertben, és beszélgettem a srácokkal, akik a fókákat képzik, mert ugyanaz a technika, ahogy mi klikkerezünk a kutyával, és nagyon érdekes. Mesélték, hogy klikkereznek a legtöbb kutyafélével (jegesmedve, hiéna) és a főemlősökkel is.

Nagyon érdekelne ez a munka, lehet, hogy tanulnék hozzá valamit meló mellett levelezőn, de el sem tudom képzelni, hogy hogyan lehet oda bejutni, hol lehet ilyeneket tanulni.


2011. aug. 14. 16:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy állatkerti kiképző (legalábbis ahol eddig én dolgoztam nem volt és soha nem is hallottam ilyenről). A gondozók tanítják az állatokat, általában olyan feladatokra amik az ápolásuk során kellhetnek pl az elefánt adja ki a lábát "manikűrre", vagy a majmok igyanak pohárból (gyógyszerbeadás). Persze fókánál, elefántnál esetleg főemlősöknél direkt trükköket is taníthatnak - egyrészt bemutató célzattal, másrészt pedig hogy lekössék az állat szellemi energiáit.

A gondozók általában mezőgazdasági, zoológiai, biológus végzettségűek, de akad vadgazda vagy természetvédelmi mérnök is. Van állatgondozói OKJ-s képzés Szegeden, ezt is elvégezték már jópáran.

Állatkertbe bekerülni nagyon nehéz, vagy protekció kell hozzá, vagy pedig elkezdel önkénteskedni és sok-sok évnyi meló után ha úgy látják megérdemled, és van üresedés felvehetnek.

2011. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!