Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek hogyan tudnak...

Szerintetek hogyan tudnak beszélni az állatok?

Figyelt kérdés

Beszélni, vagy a beszéddel egyenértékű jelrendszerrel kommunikálnak-e?

Láttam egy videót, ami láttán komolyan elgondolkodtam. A videón bivalyszülők sétálnak a kisbivallyal, és rájuk támadnak az oroszlánok. Amenekülés közben a kisbivalyt elkapják, a papa meg a mama elmenekül. Az oroszlánok elkezdik leteperni a kisbivalyt, e közben egy krokodillal is összevesznek rajta, ezért lassabban tudnak cselekedni. A két nagybivaly, ez alatt odahívja az egész csordát, hogy valamit próbáljanak tenni.

Számomra azért vált érdekessé a videó, hogy vajon, hogy mondhatta el a két nagyobb bivaly, hogy a kisbivallyal mi történt, és segítség kéne. Mit gondoltok?

Ez a videó, 1:30-nál kezd érdekessé válni: http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM


2011. dec. 23. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak halloták/látták hogy mi történik...
2011. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tudomány még nem állapította meg hogy tudnak e kommunikálni.A tudósok szerint csupán ösztönösen cselekszenek én hiszem is meg nem is szerintem egymás között simán kommunikálnak.DE JÓL VAN HIGGYÜNK A TUDOMÁNYNAK NEM TUDNAK KOMMUNIKÁLNI.ösztönösen cselekszenek.
2011. dec. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 magyaros válasza:

tudnak. hangjelzések, szagjelzések. megértik mi történik s mentális képet alkotnak (ezért nőtt az agy egyre nagyobbra, hogy legyen jobb a KÉPzelet). azt pedig az addigi élettapasztaluk alapján elemzik. ez az egész mekanizmus pedig akkor finomul ki mikor kiskorukban játszanak - mert tudják milyen mikor leteperik őket, mikor győznek stb.


egészen komplex (olvasd: emberszerű) morális rendszerük van. barátok, ellenségek, táp megosztása, segítség, játszadozás.


tudnék ajánlani pár cikket de sajnos nehéz beszerezni... de utánanézhetsz a netten az u.n. ANIMAL SEMIOTICS-nak (magyarán állati jeltan)


üdv

2011. dec. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 HorseStyle válasza:
Szerintem az állatok úgy mint az ember tud kommunikáli.Persze ők nem beszéddel hanem a saját nyelvükön.Mivel csordában élnek összeszoktak, és gondolom már az ösztöneik segítik egymás segítésében.
2011. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Erről a videóról a National Geographic csinált egy filmet. Én abban hallottam először róla. Nézd meg érdekes. Régebben a NatGeo Wild-on adták.
2011. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!