Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan lehet csapdát állítani...

Hogyan lehet csapdát állítani egy nyestnek?

Figyelt kérdés
Minden éjszaka összejárja az autómat valószínűleg egy nyest. Ezzel nem is lenne probléma csak az ürüléke lemarja a festéket és a fel-le jövetele összekarcolja a fényezést! Hiába takargatom mindig megtalálja az üresen maradt részeket. A lábnyomaiból és az ürülékéből nyestre tippelnék. Természetesen nem szeretném bántani állatbarát vagyok de újra fényeztetni sincs kedvem az autómat! A válaszokat előre is köszönöm! : )

2012. jún. 2. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
furfangosan
2012. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én tudok ingyen is megoldást! Ha van nem nagyon rövidszőrű kutyád (ha nincs akkor kész akárkitől) fésüld meg és a szőrt tedd el pl. egy zacskóba. Majd később este felé rögzítsd az autóra a zacskót. (pl. egy befőttesgumival az ablaktörlőre) Ezt addig csináld amíg arrébb nem áll a betolakodó. :)


Beválik, mert nálunk is volt a tetőn szaladgált éjszaka... Nagyon kellemes volt...

2012. jún. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet kapni élve befogó csapdákat, ami ugye pénzbe kerül. De én hallod nem mismásolnék, hanem egy tisztességes patkányozó,férgező kutyára bíznám a dolgot. Egy éjszaka alatt elintézné. Nincs valami ennivaló a kocsidban?
2012. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs benne semmiféle étel és a kutyám esélytelen.. de most teleaggattam kutyaszőrös zacskókkal... ja nem válik be csapda lesz belőle :)
2012. jún. 2. 21:10
 6/6 emir72 ***** válasza:

Rövid távon egy jó minőségű elektromos riasztó is beválhat - mivel ezeket 6-8 hónap alatt megszokja a nyest, csak akkor hatásosak, ha nem állandóan tartod szabadban a járgányt.

Ebben a hol forró, hol fülledt, hol párás, hol esős időben a szőrcsomós/hajcsomós riasztás csak pár napig szokott hatásos lenni.

Végső megoldás a csapda lehet, de pár hónapon belül jön a következő egyed.

Pár napig az is távol tarthatja, ha a melletted parkoló autóra teszel neki némi csemegét! :)

2012. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!