Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Milyen állat a baziliszkuszgyík?

Milyen állat a baziliszkuszgyík?

Figyelt kérdés

2012. jún. 8. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Az egy dél ázsiában élő gyík faj , másnevén : jézus krisztus gyík. érdekessége hogy képes olyan gyorsan futni hogy nem süllyed el a vizben , egyszóval a vizen szalad/jár akárcsak Jézus ha segítettem adj egy zöldet.
2012. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2012. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
bocsánat dél amerikában él nem ázsiában.
2012. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazából egy valószínűleg már kihalt mitikus állatot keresek, a sárkányhoz vagy a sárkánygyíkokhoz hasonlót. Állítólag Egyiptom sivatagaiban tanyázott. Szent remeték gyakran találkoztak vele. De (legalábbis valószínűleg) különbözik attól a fajtától amelyikkel Szent György vívott.

Azért adtam zöldet 3-at is.:)

2012. jún. 8. 18:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Viccen kívül a Harry Potterból tök jól megfigyelheted. Igazából egy bazinagy kígyó :D Vagy gyík

[link]

2012. jún. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lusta egy állat. :D Najó, amúgy minden hüllő az. A baziliszkusz biztosan nem élt Egyiptomban. Ő egy dél-amerikai gyíkféle. Azt nem tudom, hogy az egyiptomi mitológiában neveztek-e annak valamit, de a Harry Potterben is volt, mint egy nagy kélgyó, szóval lehetséges. De amúgy Egyiptomban nem nagyon élnek nagy hüllők, legutoljára a dinoszauruszok voltak ott a legnagyobbak, meg néhány 15 méteres óriáskígyó, de azoknak kampec.
2012. jún. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

IGen ? és a nilusi varánusz a maga 2 méterével ? a kokodil ?

azok kicsik ? És a hüllők igen is nem lusták , és szted egy lusta állat csak ugy rohangál a vizen ??

2012. jún. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Rendkívül okos barátom! A "kokodil" már rég kipusztult a Nílus egyiptomi részén. Már több évtizede nem élnek a Szaharában. Max. krokodilmenhelyeken.


Hát már nem azért, de a nílusi varánusz az 1 méteres testhosszával elég kicsi. Egy komodói varánusztól jobban befosnál. Ja, és mégvalami: varánusz sincs Egyiptomban.


Szerintem te is elég lusta lennél, hogyha minden nap órákat kéne töltened azzal, hogy felmelegítsd a véredet. Na, erről ennyit. Tanulj fiam, ökör lesz belőled!

2012. jún. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

MI??? Az egyik ismimnek 2 méteres nilusi varánusza volt .

és még csak 10-12 éves volt . Krokodilok meg igenis élnek egyiptomban. A minap láttam ahogy steve irwin fogott egyet

. igaz 7 éve készült a film , de ott mutatta ahogy az arab

hajóktól,tutajoktól és csónakoktól uszó niluson , irwin csak ugy fogdosta a krokikat. ugyhogy gondold át amiket mondasz.


[link]

2012. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondom testhossz. Az lehet, hogy a farkával együtt 2 méter, de a teste csak 1. Steve Irwin meg mindent össze tud hazudni a filmjeiben. Amúgy néhány rezervátumban Egyiptom legdélibb részein még vannak krokik, de azoknak már semmi köe az egykor vadon élt populációhoz. A kutatók éppen próbálják őket visszatelepíteni.
2012. jún. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!