Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Brachypelma albopilosum...

Brachypelma albopilosum tartásához kell engedély? Ha kell az engedélyt hol kell, hol lehet megszerezni?

Figyelt kérdés
Terrabörzén vettem ott azt mondták nem kell,de most egy honlapon azt olvastam hogy brachypelma fajokhoz kell engedély.
2012. jún. 13. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem kell, nekem börzén ezt mondták, amikor smithi-t vettem. Csak adtak egy lapot, amivel igazolták, hogy tőlük vettem, és nem mexikóból fogtam be. :)

2012. jún. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Nem engedély kell, hanem CITES papír, ami az állat származását igazolja. A Brachypelma fajok a természetben egyre ritkábbak, ezért a tartásuk és a kereskedelmük csak regisztráció mellett legális. Ha nem kaptál a pókhoz papírt, akkor már nem tudod szabályosan tartani, de amúgy a kutya sem ellenőrzi.


Itt van a CITES alá tartozó pókok listája:

[link]

2012. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszöönm a válaszokat.


Nem kaptam hozzá papírt csak névjegykártyát,akiktől vettem.Azért a Cites papírt megpróbálom kitölteni biztos ami biztos.

2012. jún. 14. 14:39
 4/6 Platypus ***** válasza:
De nem tudod kitölteni. Ez a papír azt jelenti, hogy a pókod igazolt származású, regisztrált szülőktől van, és véletlenül se illegális, vadon fogott példány. Na most ha a te pókod származása ismeretlen(és papírok nélkül jogilag az), akkor épp az a probléma, hogy nem tudod hitelt érdemlően bizonyítani, hogy tenyésztett példány, és a szülei is rendben voltak. Ha már mindenképpen tenni szeretnél valamit, akkor a tenyésztőnél kell kopogtatnod.
2012. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolót is köszönöm.


Ha nem nagyon foglalkoznak ezzel(ellenőrzéssel) az jó. Ugysem kereskedés céljából vettem,nem szaporítom stb.


Mindenkinek köszönöm a segítségét.

2012. jún. 15. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Megmondaná valaki hogy mi ez a börzé,hol van,mikor?kösszí
2012. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!