Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Farkas tartáshoz milyen...

Farkas tartáshoz milyen engedély kell?

Figyelt kérdés
nagyapám nem rég halt meg :( és rám hagyott 2 rettentő aranyos farkas kölyköt nagyapám 60 évig foglalkozott farkasokkal én 10 éve foglalkozok velük de az engedélyekkel nagypapám törődött és olyan hirtelen ment el hogy nem tudtunk ilyenekkel foglalkozni :/
2012. febr. 28. 17:40
 1/8 A nevem titok válasza:

Részvétem... :(

A kérdésre rátérve: A farkastartáshoz szerintem Magyarországon nem nagyon tudsz beszerezni papírokat. De én azt hallottam, hogy Amerikában többen is foglalkoznak ilyesmivel. Nemtom. Szerintem kérdezz meg valakit e-mailben, mert a GYAK-on nem mészsokra az ilyesmi kérdésekkel.

Azért remélem tudtam segíteni. :)

2012. febr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A nevem titok válasza:

Nah, figyu: most olvastam (miután feladtam az első válaszomat XD), hogy ahhoz, hogy magyarországon tarthass farkast, ahhoz kell a nemzeti park, és az önkormányzat engedélye is. Ezek felől gondolom tudod, hogy hol kezdj el érdeklődni.

Remélem segíthettem. ;)

2012. febr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A nevem titok válasza:
2012. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen igen köszönöm szépen :)
2012. febr. 28. 20:27
 5/8 Platypus ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, két dolgra van szükséged, a veszélyes állat tartásához szükséges engedélyre és a CITES papírra. Az utóbbi kizárásos elven már megvan, mivel gondolom legális állatokról van szó. A CITES papírnál valószínűleg be kell regisztrálnod magad mint új tulajdonost az illetékes nemzeti parknál. Ha a kölykök még nincsenek chipezve, akkor kelleni fog hozzá. A veszélyes állat tartására meg az önkormányzatnál kell engedélyt kérni, de ha a nagyapádnak megadták, akkor félig már nyert ügyed van. Ha sikerül számukra is hitelesen igazolni a 10 év tapasztalatod, és nem vagy büntetett előéletű, akkor megkaphatod az engedélyt.
2012. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm büntetett előéletről szó sincs :) a 10 év tapasztalatot meg valahogy csak igazolom a kölykök egyenlőre 3 hónaposak a mamájuk 8 éves volt és kiderült hogy valami ér elpattant az agyában neki támadt a kölykeinek nem tudta koordinálni a mozgását és a levegőt sem vette mindig szabályosan az állatorvos azt javasolta hogy altattasuk el de mi mindent megpróbáltunk kivittük egy külföldi szakértőhöz és ő megpróbált segíteni rajta de azt mondta hogy lehet hogy meg lehetne menteni fizikailag de egy élő hulla lenne a szegényem etetni itatni kellett volna kézből katéterrel tudott volna székletet üríteni és így is csak 2 hónapja lett volna hátra nagypapámmal megbeszéltük amikor szegény nagypapám is élt hogy nem hagyjuk tovább szenvedni az utolsó pillanatokig ott voltunk vele és beszéltünk hozzá simogattuk :(
2012. febr. 28. 21:03
 7/8 A nevem titok válasza:
Szegény kis farkas. :( Örülök, hogy legalább ennyivel segíthettem.
2012. febr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Egyszerűen mond azt hogy ezek nem farkasok,hanem cseh farkaskutya keverékek csak nem törzskönyvezettek .Küllemre nagyon hasonlít ez a fajta a farkashoz ,mivel direkt egy farkas-kutya hibrid.Azért futtatóra ne vidd őket..
2012. márc. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!