Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tart valaki rajtam kívül éti...

Tart valaki rajtam kívül éti csigát?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki tart.
2012. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Khm...Védett.
2012. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Magyarországon mi nem védett? Ilyen idióta is csak ez az ország lehet...
2012. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy védett, megenni azt szabad. :P Én tartottam, amikor kicsi voltam, aztán váltottam nyuszikra. Semmi gond a csigával, édik, meg minden, de nekem kicsit passzívak. :D Kivéve, amikor kidugják a kis szemüket, mert akkor olyanok, mint az ufók.
2012. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen,én is tartottam régen:) most meg achát-csigáim vannak.


Mi az hogy Mo-n minden védett? :O Én inkább örülök neki, hogy legalább ezzel védeni próbálják az élővilágot, meg a nemzeti parkokkal...szörnyű lenne, ha még ez se lenne, már minden őshonos faj kipusztult volna.

Amúgy meg, hogy jön ide, az hogy védett az éti csiga? Attól még jót tesz neki, ha fogságban is tartanak belőle, nagyon szépen szaporodik terráriumban, a kicsi csigák közül fogságban akár az összes megélheti a felnőttkort, míg a természetben legalább a fele elpusztul. Akik meg már megerősödtek kicsik, azokat szabadon lehet engedni, és máris támogatod a csiga-állományt.

2012. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ennek a kedves achátcsiga-tartónak előttem nagyon igaza van.


Megjegyzem enni is csak a tenyésztett éti csigát szabad. Achátot meg lehet kapni 3-500 forintos árban, akkor minek hazai, védett fajt befogni?

2012. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Nem tudtam, hogy védett, de tegnap utána néztem, és tényleg... o.O Egyébként az enyéim már párosodtak, akkor 6 volt, utána 3-at elengedtem, most várom, hogy petézzenek. :D Anyum nincs nagyon oda értük, így nem hiszem, hogy achát csigát megengedne.
2012. jún. 26. 12:51
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor próbálkozz meg valami olyan hazai fajjal, ami nem védett :)
2012. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10:58: Hát aztán tényleg marhasokra mennek vele, hogy védett. Ha nem vennéd észre Magyarországon mindenki magasról szarik rá, hogy valami védett. Ha azt hiszed, hogy azzal mentik meg a tömeges kihalástól az állatokat, hogy itt védik (mert amúgy ezeknek az állatoknak a 90%-át csak itt vonták védelem alá, például a csigát és rengeteg hüllőt és kétéltűt), akkor tévedsz. Ha én most fognék egy vízisiklót vagy zöld gyíkot, az állam még akkoris tojna rá, ha az utcán járkálva mutogatnám. Ugyan már. Ebben a szarfészekben az életveszélyes bűnözőket se tudják elkapni. Kisebb gondjuk is nagyobb a védett állatoknál. A nemzeti parkok viszont jók, azokkal én is egyetértek. Sőt még több is kéne.
2012. jún. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amúgy az az igazság, hogy az ilyen szirszarokra mindig odafigyelnek. A nagy dolgokra tojnak. :( De azt nem hiszem, hogy a csiga miatt bárkit felelősségre vonnának.
2012. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!