Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nincs Magyarországon olyan...

Nincs Magyarországon olyan állatkert vagy valami ahol élő gyilkos bálnát lehetne látni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 27. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincs.
2012. jún. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Nincs. És szépen kérlek, nevezd inkább a nevén, kardszárnyú delfinnek, vagy orkának, mert a gyilkosság emberi szokás.
2012. jún. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Biztosan a TV-ben látott filmek hatására nevezi gyilkosnak őket. Csodálatosak az állatos természetfilmek, csak a magyar szöveg lenne normálisabb.Gyilkosnak neveznek minden ragadozót, holott az csak a táplálékát szerzi meg. Tescóba mégse mehetnek nagybevásárlásra.
2012. jún. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért hívtam így mert így is szokták hívni,de akkor legyen kardszárnyú.Elég kár hogy nincs itt pedig nagyon szépek
2012. jún. 27. 10:19
 5/12 anonim válasza:
94%
ne sajnáld. nem csak szépek, de én-tudattal is rendelkeznek, akár csak mi, emberek (ezt etológiai kutatások támasztják alá). s mint ilyen, egy orkát fogvatartani nem ugyanaz a kategória, mint egy lepkét, vagy halat (ezeknek nincs én-tudatuk), hanem mint mondjuk téged,vagy valakit a családodból. én borzasztóan föl lennék háborodva, ha téged egy orka egy üvegdobozba zárva levinne a tengerbe, hogy mutogasson a többi cetnek, mert aranyosnak, és szépnek talál. hidd el, ők is ugyanígy vannak ezzel. tartsuk tiszteletben a szabadság iránti jogukat.
2012. jún. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van én-tudatuk, akkor gyilkos is lehet. Amúgy teljesen jogos a gyilkos név, hiszen melyik állat képes bálnákat ölni?
2012. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Tartsuk tiszteletben a szabadság iránti jogukat"

Erről most eszembe jutott valami és nem is igazán a gyilkos bálnákról lesz szó.

Sok ember gondolkodását nem értem amikor a fogságban tartásról van szó.Sokan fel lvannak háborodva amikor az állatkerti állatokról van szó,mert hogy azok fogságban vannak,de amikor a háziállatokról van szó akkor senki sincs felháborodva.A kutya és a macska nem háziállatnak jött létre,nem a kezdetek óta háziállatok,ők is szabadok voltak,mint a mostaniak,de az emberek elkezdték őket háziasítani.Ezeket az állatokat biztos nagyon zavarta a fogság,de az utódaikat már nem hiszen nekik ez a természetes pont mint az állatkertieknél.Az emberek természetes dolognak gondolják a macskák,kutyák,kígyók,lovak,vadászgörények,stb. (FOGSÁGBAN!)tartását.Ezek az állatok is olyanok,mint az állatkertben lévők csak ők házban/kertben/ketrecben/udvarban vannak,a többi meg állatkertben,de akkor is fogságban vannak lényegében,mert hogy ez nem a természetes élőhelyük eredetileg.Mondhatjuk,hogy engedjék őket szabadon de sok állat már az állatkertben született,így elég kevés esélye van a természetes helyükön a túlélésre,pont mint a háziállatoknak...

Lényegében az állatkertiek olyanok,mint a háziállatok csak,hogy kihangsúlyozzam,hogy nincs köztük különbség

Egyik állat szabadsága sincs tiszteletben tartva és nem is lesz soha...

2012. júl. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És aki meg felháborítónak tartja az állatok állatkertben tartását,akkor az legyen felháborodva a háziállatok miatt is

Mielőtt itt is kijelentik,hogy "de háziállatokból már nincs olyan ami a természetes élőhelyén van az állatkerti állatokkal ellentétben" azoknak üzenem hogy léteznek még a szabadban például lovak,kígyók,stb.

2012. júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen. Az állatoknak sokkal jobb az állatkertben. Folyamatos táplálás, nincsenek vetélytársak, nem kell verekedni. A legtöbb állat kétszer annyit él állatkertben, mint szabadon.
2012. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
Miért, olyan van, ahol halott gyilkos bálnát lehet látni?
2012. júl. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!