Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Vadállatok

A kérdés

Az ecet hatásos?

Egyszer, nem is tudom már hol hallottam róla, hogy a hangyák nem szeretik az ecet illatát, ezért messziről el is kerülik azt. A napokban egyre több hangya jön fel a padló alól, gondolom a hűvöset, és a vizet keresik. Nem tudom ti hogy vagytok, de én is szeretnék sokszor egyedül lenni, még akkor is amikor sok vérszomjas vadállat van egyszerre a szobába.

kérdésem;

Valaki próbálta már a hangyákat úgy "elijeszteni" hogy ecettel vonta be a felületet?

Vagy milyen más hatásos módszer van a rovarírtó szereken kívül, háztartási termékként?

Keress kérdéseket hasonló témában: hangya

2012. júl. 3. 20:38  Privát üzenet  

A válaszok

Nem tudom, de te fogsz megőrülni attól a szagtól!

Én az akváriumomat takarítottam ki, de azóta is utálom az ecetet szagát.. :SS

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2012. júl. 3. 20:43 Privát üzenet

Sütőpor porcukorral keverve. Szórd oda, ahol gyakran járnak!

Behurcolják a járatokba, esznek belőle a többiek is, a sütőpor meg majd teszi a dolgát, felpuffadnak, megdöglenek!!

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2012. júl. 3. 20:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Na még tegnap este ki tettem a csalit, de azóta semmi, körbe ülték a hangyák a port és a cukrot és csak egyre többen vannak. Valaki még? Ötletek?

# 3/5Időpont 2012. júl. 4. 15:21 Privát üzenet

Én egyszer jobb híjján lefújtam az Amway-es LOC univerzális tisztítószerrel őket, és attól 60 másodperc alatt megmurdeltek. Azóta ezzel fújom, ha nagy eső előtt rajzani kezdenek, nagyon hatékony.

A sütőport én is hallottam, de egy tisztítószer mégiscsak tisztítószer, szóval maximum feltörli az ember (tisztítószer... :D).

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2012. júl. 9. 11:29 Privát üzenet

Sütőpor az maximálisan jó mert behordja a bolyba

ott pedig megeszik és elpusztulnak.

Lakótelepről is nehéz volt kiirtani őket,ezzel az eggyel sikerült illetve utána hívhatjátok a bogarast ,az pontokat helyez el ,ami távol tartja a csótányt és a hangyát is.

# 5/5Időpont 2012. júl. 17. 12:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lábgomba, körömgomba ellen tényleg hatásos a só és az ecet (20%-os) egyvelege?
Kutyáknak kültéri feromonos helyhez szoktató "oszlop", hatásos?
Milyen hatásos módszer van hangyák írtására távoltartására?
Kerti tóba hatásos algairtó?
Hatásos az alma ecet tabletta?
Kemény vizhez mennyi ecet kell mosásonként, hogy ugyanolyan hatásos legyen, mint a vizlágyitó?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Vadállatok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!