Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Dolgozhatok állatkertben?

Dolgozhatok állatkertben?

Figyelt kérdés

Most még csak 16 éves vagyok,de szeretnék majd állatkertben dolgozni,akár külföldön is. Felteszem,ha biológia szakon járok egyetemre,utána dolgozhatok állatokkal,vagy külön olyan ágazaton is kell végeznem? Pl.: imádom a medvéket meg az szarvasokat. Akkor a kettő gondozásához külön külön kell elvégeznem valami szakot?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2012. júl. 18. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod,hogy az állatkertekben diákok tanulnak,vagy majdnem hogy önkéntes alapon dolgoznak ott? Nagyon kevés fizetéssel?

Én dolgoztam évekig a budapesti állatkertben, létminimum fizetéssel úgy,hogy a túlórákat nem fizették ki,hanem összegyűjtötted,és szabinak elmehettél..

Jelenleg is állatkertben dolgozom cotswold farmpark-ban

(Anglia) de itt kint is, olyan diákok dolgoznak akik az állatokkal kapcsolatos tanulmányokat folytatnak,és vagyunk páran akik fix állásúak minimálbérnél nem sokkal többel,de hatalmas lelkesedéssel.

Egyébként itt hogy ki melyik állathoz megy az a benti helyzettől is függ. Ha valaki rovartant tanul,az természetesen a rovarokhoz megy,de az alap állatorvosi képzésnél mindenhová mennek, hogy megismerjenek minden állatot. Ebbe benne vannak a rovarok,éjszakai állatok,és az édes macik is.. Majd idővel kialakul,hogy ki hol marad..

37/N

2012. júl. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. júl. 19. 13:49
 3/4 Antispecista ***** válasza:
0%

Szia!


Bocs, de nem ertem: ha "imadod" az altalad emlitett allatokat, akkor hogyan tudod elfogadni, hogy egy ketrecbe zarva, egy eletre rabositva toltsek az eletuket es nem a szabadban, ahova valok...? Legy inkabb allatorvos! :)

2012. aug. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En Ausztraliaban elek, es onkenteskedem egy vadasparkban. Itt csak honos ausztral falyok vannak, es 1 eves sulit vegzek eppen, melyben a gyakorlatom az allatkorhazban van. Kell, hogy legyen nemi vegzettseged, de az onkentes munka es gyakorlat a legfontosabb. En ezert semmi penzt nem kapok, dolgozom mellette mashol. Azt ajanlom kezdj el onkenteskedni minel elobb, meg ha 1 heten 1 napon is teszed.
2012. okt. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!