Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy oroszlán elbír egy zsiráfal?

Egy oroszlán elbír egy zsiráfal?

Figyelt kérdés

2012. aug. 22. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Egy nemigen. De általában csapatban vadásznak és akkor igen.
2012. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem, meg sem támadja, csak a kölyökzsiráfot. Azt is csak sokadmagával. Az oroszlán nagy csibész.
2012. aug. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

egy oroszlány nem bír el vele, de egy nagyobb létszámból álló falka igen.. de akkor is csak az öreg -beteg egyedüllévő állatot támadák meg, és vigyázva hogy ne kerüljenek a hátsó paták mögé

http://www.youtube.com/watch?v=MOT9uVHZDSY

2012. aug. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
úh köszi csak én nem tudtam ezért
2012. aug. 22. 12:42
 5/13 A kérdező kommentje:
erős a zsiráf
2012. aug. 22. 12:45
 6/13 anonim ***** válasza:

olyan erős a sziráf, hogy ha hátra rugva eltalál egy oroszlán fejet szétzúza a koponyáját (a linkelt videoban mondja el a narrátor)


bár voltt természet filmben arra is példa hogy egy zebra gnu avgy hasonló állat olyan szerencsétlenül talált el egy nőstény oroszlánt, hogy eltört az állkapcsa, nem tudott enni és éhen pusztult....

2012. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
úúúhhh az oroszlának rosz de a zebrának jó
2012. aug. 22. 12:53
 8/13 anonim ***** válasza:
ha jólemlékszem 20 vadászatból 1 ha sikeres, egészfalkát laktató, úgyhogy a dokumentum filmek igen csak össze vannak vágnak :)
2012. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
aha ezért inkább a zebrákra mennek
2012. aug. 22. 15:30
 10/13 anonim ***** válasza:

Ki kell,hogy ábrándítsak egy két embert.

Az oroszlán,ha egyedül van,általában kisebb állatokat,vagy kölyök zsiráfot támad,de azt is óvatosan,mert közel lehet az anyja és nekitámadhat,és az oroszlán ezt nagyon jól tudja.

De! Az oroszlánok okosak,és van,hogy úgymond trükkel,csellel körbeveszik a zsiráfot vagy egyéb prédát,és úgy ejtik el.

Én már láttam olyat,hogy 5-6 oroszlán,köztük egy hím,egy kifejlett hím zsiráfot a hegyekhez,sziklás terephez csaltak,magas fákhoz,és mind ezt éjszaka. Na már most,a zsiráf,csak nyílt terepen van előnyben,mert ott tud futni,ott érvényesíti hosszú lábait. Plusz a fáktól nem nagyon lát,így a magas nyaka sincs hasznára. Ezzel ellentétben az oroszlánok szeme kitűnően lát a sötétben. Tehát körbevették,és megtámadták,és az oroszlánok,bizony nagyon jól laktak.


Ez egy hason videó,csak ez nappal történt.


http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=MOT9uVHZDSY..

2012. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!