Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Magyarországon lehet borzot...

Magyarországon lehet borzot tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kisborzot, rendkívül aranyosnak tartom őket, és hallottam hogy rengeteg országban tartanak, természetesen úgy, hogy a bűzmirigyük el lett távolítva.

2012. nov. 5. 16:53
1 2
 1/17 Kuroyuki Hime ***** válasza:
36%

nemhiszem...

inkább maradj a kutyánál, a macskánál, vagy a kevésbé kommunikatív halnál

2012. nov. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Melyik borzra gondolsz?A csíkos fejű, nagy termetű, agresszív európai borzra, vagy a kézenállós szkunkra?Szkunkot sokan tartanak - Amerikában!Nálunk szerintem lehetetlen, még hozzájutni is. :/ Az európai borz pedig annyira háziasítható, mint a fehér cápa. :)

Maradj a kutyánál, macskánál.Egy borz nem való ember mellé, vadállat, nem kiskedvenc.

2012. nov. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A szkunkra gondoltam. Tudom hogy rendkívül nehéz beszerezni, de a pénz szerencsére nem lenne akadály. Tehát a kérdés. Ha be tudok szerezni egyet legálisan, akkor értelemszerűen tarthatom is legálisan?
2012. nov. 6. 15:35
 4/17 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem itthon engedély szükséges a tartásához.Ha egészen pici korától fogva nálad lenne, talán szelíd, kezes lenne.Nézz utána különböző, vadállatok tartásával foglalkozó szervezetnek, hátha létezik ilyen.Oroszlánt is tartanak M.o.-on, tehát semmi sem lehetetlen. :)

A bűzmirigy-eltávolítás viszont sajnos muszáj lesz, valamint egy ivartalanítás sem ártana majd, főleg ha hímet veszel.

2012. nov. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A bűzmirigy eltávolítása számomra is magától érthetődő. :)


Köszönöm szépen a segítséget!

2012. nov. 6. 19:48
 6/17 Antispecista ***** válasza:
2%

Szia!


Hozz el egy szerencsetlen kutyat, vagy macskat a menhelyrol. Halas lesz es megmented az eletet. Ne akarj kulonckodni egy a termeszetes kornyezetebe valo allattal, hagy eljen szabadon - plane ugy, hogy csonkitanad is...!!

2012. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Volt már kutyám, a macskákat kifejezetten utálom. Pár napja találtam ezt az opciót, hogy sokan tartanak borzot, és egyáltalán nem különcködés céljából szeretnék borzot tartani, hanem mert nagyon megtetszett, az egyik legaranyosabb állat amit valaha láttam. Egyébként tegnap olvastam, hogy valóban engedély szükséges a tartásához, de hogy hogyan és miként szerezhetném be, arról fogalmam sincs. Kérem aki tud segíteni ezzel kapcsolatban, az jelezzen, és kérném hogy az offtopicot mellőzzük. Köszönöm!
2012. nov. 8. 08:39
 8/17 Antispecista ***** válasza:
65%

Akkor ne haragudj, ha kulonckodesnek titulaltam szandekodat, sajnos sok ember nem lakasba valo allatok tartasaval szorakoztatja magat.

Nem ertem mi a lenyeg abban, hogy kutyad mar volt. Meguntad? Rossz elmenyed volt?

A lenyeg azonban nem valtozik. Ertem, hogy aranyosnak talalod a borzt - ettol meg o egy vadon elo allat es az a termeszetes kozege. Nem csak a Te kivanalmaiddal, hanem az o etologiai sajatossagaival, igenyeivel is kene foglalkoznod (pl. milyen jogon csonkitanad meg?!).


Volt már kutyám, a macskákat kifejezetten utálom. Pár napja találtam ezt az opciót, hogy sokan tartanak borzot, és egyáltalán nem különcködés céljából szeretnék borzot tartani, hanem mert nagyon megtetszett, az egyik legaranyosabb állat amit valaha láttam. Egyébként tegnap olvastam, hogy valóban engedély szükséges a tartásához, de hogy hogyan és miként szerezhetném be, arról fogalmam sincs. Kérem aki tud segíteni ezzel kapcsolatban, az jelezzen, és kérném hogy az offtopicot mellőzzük. Köszönöm!

2012. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Milyen jogon csonkítanám meg? A borz bűze egyfajta védekező mechanizmus. Viszont ha nálam lakna, akkor nem lenne ellensége, ergo a védekezésre sincs szüksége.

Igen kutyával rossz élményem van, de erről nem szeretnék bővebb információt kiadni.

2012. nov. 9. 08:54
 10/17 Antispecista ***** válasza:
0%

Szived joga amit a kutyarol irsz. Tiszteletben tartando.

Az sokkal kevesbe, hogy sajat kedvtelesedbol akarsz megfosztani egy szabadban elo allatot a szabdsagatol es egy testreszerol. Hol itt a jogalap...?! Logikailag santit, hogy egy altalad eloidezett onkenyes helyzet alapjan teszel vele valamit onkenyesen...

2012. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!