Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A farkasnak vagy a rozsomáknak...

A farkasnak vagy a rozsomáknak erősebb a harapása?

Figyelt kérdés

2013. febr. 18. 21:13
1 2
 11/17 Rasn79 válasza:
sajnos konkrétan nem tudom, de azt igen, hogy a hiéna kenterbe veri az összes szárazföldi állatot harapás terén! :)
2013. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A rozsomák azért eszi meg az agancsot mert jó az emésztőrendszere.A farkasnak sokkal több izom tapad meg a fején mintt a rozsomáknak.Ezt a TV-ben mondták.Lehet hogy igaz.
2013. febr. 24. 13:31
 13/17 Márciuska válasza:
A rozsomáké, szerintem. Úgy emlékszem a NatGeo-n láttam egy filmet, amiben mondták, hogy mindent képes elrágni, és megenni. Elrágja és megeszi az elejtett állat bőrét, inait, de még a csontját is.
2013. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Szerintem is Rozsinak erősebb a harapása.
2013. febr. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
hát leginkább a tízegynéhány tonnás négyzetcentinkénti nyomású hidraulikus présnek. amúgy szárazföldi állatoknál én is a hiénára szavazok, ha meg azt nézzük hogy mi még a jegesmedve koponyáján néztük (az volt raktáron) hogy azért tud iszony erővel harapni mert egy nagy felületen sok izom van a pofáján meg olyan az "átételezése" mint hogy az ajtót könnyebb a zsanértól távolagg kinyitni mert nagyobb az erőkar, és a medve fején is így van megoldva hogy hol tapadnak az izmai. a két állatból szerintem az a nyerő aminek nagyobb és hoszabb koponyája van esetleg a nyakán hátul még tapadnak izmok de ha azt is tekintetbe vesszük hogy milyen fogai vannak, ezek milyen erőnél törnek ki, illetve az egész állat súlyát meg a harapási felületét akkor lehet kiszámolni. én egyébként azon néztem nagyot hogy az ilyen minimális méretű, ha megtámad kapura rúgom agresszív kis dög kutyáknak van aminek erőseb a harapása mint a normál méretűeknek. bár azt nem tudom hogy a farkas kutyává fejlődése mit módosítot a koponyán. viszont ha a két állat 1-1 egymásnak esik lehet hogy a rozsomák nyerne mert szívós egy állat a másik hogy a farkas leginkább falkában vadászik.
2013. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Először is a farkas-rozsomákot kérdeztem.

2. szor meg énis nézem a NatGeoWildet és ott aztmondták hogy a farkas nem gyenge csakmert falkában vadászik,csak úgy sikeresebb.És azt is mondták hogy azért nem támadja meg a rozsomákot mert ez nem éri meg a fáradságot.Mostha szerez 1 kis sebet a farkas azmár gátolja őt a vadászatban.Mongyuk ezt ős mondták a TV-be lehet h. igaz...

2013. márc. 1. 15:23
 17/17 yaq12wsx válasza:

szó... rágoogle-iztam és mivel azt találtam több oldalon, hogy még a medvét, vagy a farkast is elkergeti... a fene sem tudja...

mivel nem vadásznak egymásra a dominancia oldja meg a problémát, így a büdös életben nem lesz ember aki láthatja, hogy a farkas elejti a rozsomákot vagy fordítva...

szerintem...

2013. márc. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!