Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kinek tudom jelenteni, ha...

Kinek tudom jelenteni, ha Pátyon az erdő területén kívül elszaporodtak a vaddisznók?

Figyelt kérdés

Már jó ideje lyukas a kerítés, de mostanra odáig fajult a dolog, hogy egészen a házak mellett is óriási, friss túrások vannak, és többször hallottam is őket. Volt, hogy 2 méterre meg tudtam közelíteni egy kb. 1 méter magas egyedet annak ellenére, hogy kutyával voltam és folyamatosan hangokat adtam ki.

Sokan járunk arra kutyát sétáltatni, rengeteg csipkebokor, más bozót van, és már nagyon félek, hogy nehogy meglepjem őket és esetleg támadjanak.


Nevessetek ki, de semmi mástól nem félek, csak a vaddisznótól.


Vagy nyugtassatok meg, hogy alaptalan a félelmem...


Szóval nem tudom, mit lehet tenni ez ellen, de jól gondolom, hogy ha jelentem a vadásztársaságnak, akkor ki kell őket lőniük és megcsinálni a kerítést?

Sajnálnám őket, de féltem a kutyáimat és a saját testi épségemet is.


Néztem a google-ban, de nem találom, kinek kell szólnom.

Előre is köszönöm a segítségeteket!


2013. febr. 19. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos ez egész Magyarországon gond. Nem csak a vaddisznók vannak túlszaporodva, hanem az őzek, szarvasok is. Megoldás a nagyobb mértékű vadászat lenne.
2013. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
A papnak
2013. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem menj be az önkormányzathoz és ott szólj.


Egyébként ismerem a falugondnokot ott...majd megkérdezem.

2013. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Így jár aki elfoglalja a másik élőlény területeit.
2013. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt egy jó cikk:

[link]

2013. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon megköszönném, ha szólnál!:)


Én is nagy állatbarát vagyok, és teljesen egyetértek azzal, hogy nem ők jönnek a mi területünkre, hanem fordítva. És szörnyű, hogy autóutakkal szőttük át a területeiket... (Jobb helyeken már vadátjárókat is építenek.)

De ettől még a túlszaporodás az túlszaporodás.

Erről is az ember tehet, amióta nincs ebben az országban természetes ellenségük...

De ettől még félek tőlük, és ha ilyen sokan vannak, az a természetnek sem tesz jót, mert mindent felzabálnak más élőlények (pl. madarak) elől...

Őzek, rókák is vannak az erdőn kívül, ez leginkább az autósokra nézve veszélyes, de emiatt nem fogok telefonálgatni... Tudom, hogy tudják, biztos rajta vannak az ügyön, hogy megoldják, de nem történik katasztrófa, ha még akár évekig őzekkel és rókákkal találkozunk séta közben. (Bár sokáig volt itt egy róka, aki nem félt az emberektől, csak meredten bámulta őket. Nem hiszem, hogy veszett volt, de ezt sem zárhatjuk ki.)


Csak a kint élő vaddisznókkal kezdeni valamit, mert ez már tényleg félelmetes... 5 méterenként bazinagy túrások vannak.

Nem hiszem, hogy te nyugodt szívvel sétálnál annak tudatában, hogy ha akaratlanul felversz egy vadkant, akkor az támad, és ha támad, a kutyád tuti meg akar majd védeni, és a szemed láttára fogja felszúrni a vadkan. Kövezz meg, amiért ezt nem szeretném megvárni.


Egyébként van egy olyan sanda gyanúm, hogy még kisebbek voltak, amikor átbújtak a kerítésen, és már nem tudnak visszamenni, és itt kezdtek szaporodni, mert irreálisan sűrűn vannak a túrások. Meg az is elég durva volt, hogy az a vaddisznó csak az utolsó pillanatban futott el... Lehet, hogy hozzászoktak az emberekhez és a kutyákhoz, mert elég sokan járunk arrafelé...

2013. febr. 19. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Közben megkérdeztem egy kollégámat és azt mondta, hogy szóljál a Budakeszi Erdőgazdaságnak.


Pilisi Parkerdő Zrt.


Itt van elérhetőség:


[link]

2013. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ó de jó! Nagyon szépen köszönöm!
2013. febr. 19. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!