Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tarthatnék e pumát itthon?

Tarthatnék e pumát itthon?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor gondolom engedélyhez kötött. Meg biztosítani kell a megfelelő helyet neki. Ha valaki tud valamit a nagymacskák tartásáról, az leírhatná. Köszönöm!
2013. márc. 11. 10:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem biztosan nem lehet tartani nagymacskát otthon semmilyen engedéllyel sem :)
2013. márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Legálisan szinte lehetetlen,

kölyköt kéne amúgyis szerezni mert a vadonban élt felnőtt puma

darabokra tép,kivéve ha egy nagy macska szakértő segít

Egy teljes hegyvidéket/erdőt kéne kialakítanod sztem egy üveg házban

Venni kell több kg húst,egy állat dokit hívni kell aki a nmacskákkal foglalkozik.Az állatdoki úgyis kérné a papírjaidat és ha nincs meg elvenék tőled a pumát és nem látnád többet :-S

2013. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
aki ilyen h.lye, megérdemli...
2013. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Itt nem messze egy pasi oroszlánokat tart. Háznál, lakott területen. Az udvarból van leválasztva az a rész, ahol a cicák vannak. Olyan ketrecekben vannak, mint az állatkertben. Gondolom, van erre szabály, hogy mekkorának kell lenni a ketrecnek, stb. Szóval oroszlánt lehet, tigrisről is hallottam már, pumát még nem hallottam, hogy tartana valaki, de ha oroszlánt lehet, szerintem azt is. A szabályokat nem tudom. Mindenesetre jó gazdag lehetsz... :D
2013. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Engedéllyel lehet, de biztosítani kell egy biztonságos, nagy kifutót, egy elég nagy, fedett, védett (esetleg zárt) búvóhelyet, rendes állatorvosi ellátást, na meg a rendes napi étkeztetést. Nagyon komoly vizsgálatokon kell megfelelni, a puma alapvetően egy veszélyes, nagy, erdős/hegyes területhez szokott vadállat.


Ami biztosan kell:

- veszélyes állat tartására vonatkozó engedély

- önkormányzati engedély

- hatósági állatorvosi engedély

- CITES engedély (védett állat)

2013. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Tarthatsz, ha a feltételeknek megfelelsz (végzettség, állattartás körülményei)

8/1999. (VIII. 13.) KöM-FVM-NKÖM-BM együttes rendelet


a veszélyes állatokról és tartásuk engedélyezésének részletes szabályairól

2013. márc. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, kölyökre gondoltam. Annyira gazdag nem vagyok, csak a kíváncsiság. :D Ha tehetném, akkor tartanék.
2013. márc. 11. 12:00
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és gondoltam, hogy valaki lehülyéz.. :D Mindig van ilyen válaszoló.
2013. márc. 11. 12:03
 9/13 anonim válasza:
32%

Tarthatsz pumát és nem is olyan vészes mint ahogy az előttem szólók beállították. Nekem is van hasonló tervem,ezért utána jártam. Magyarországon nem sok esélyed van megvenni, de külföldről legálisan tudsz behozatni. A kis puma és az út kb 250ezer ft (szigorú szabályok vannak a szállítását illetően). A hely kialakítása szintén kb 250ezer.Min. 21négyzetméteres fedett lakosztály kell és legalább 30méteres kifutó. Az engedélyeztetés már időigényesebb. Kell veszélyes állat tartására vonatkozó engedély, állatorvosi engedély és önkormányzati engedély, amihez a közvetlen szomszédok aláírása is szükséges. Aztán a továbbiakban nem árt felkutatni olyan állatorvost,aki nem a púder uszkárokhoz szokott.

Egyébként szerintem megérné az árát. Ha jól nevelik olyan mint egy sima házi cica, még dorombol is. Ha nem kapcsolja össze a kaját a gyilkolással akkor akár mellette is nyugodtan aludhatsz. És azért egy ilyen cicát mégiscsak büszkén sétáltathatsz a parkban. :P

2013. márc. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Oh, nagyon szépen köszönöm a válaszod! :) Bár lenne annyi felesleges pénzem! :/ Gyűjtögethetek még... Komoly lenne egy nagy cicát sétáltatni! :)
2013. máj. 30. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!