Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Magyarországon lehet karakált,...

Magyarországon lehet karakált, hiúzt, szervált, oncillát vagy ocelotot tartani háznál?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek ezek az állatok, legfőképp az oncilla, de azt úgy láttam, hogy természetvédelmileg sebezhető státuszban van, ezért azokat gondolom, nem piszkálják. Azt tudom, hogy a tévében egyszer mutatták, mennyi ember tart otthon karakált, ami állítólag jobb házőrző, mint a kutya, csak nem tudom, hogy kishazánkban is törvényes-e tartani. Nagyon szeretnék egyet a fentiek közül, remélem, valaki le tudja írni, mi a helyzet a törvényekkel. Előre is köszi!
2013. ápr. 7. 10:53
 1/5 Adele Jonas válasza:
100%
persze lehet de rengeteg engedély kell hozzá és a körülményeket is felmérik az igényeire pedig nagyon oda kell figyelno. meg van szabva hogy mekkora területen kell tartani, mit és hogy kell neki adagolni stb. elég macerás.
2013. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
100%
Szervál-házimacska hibridet mindenféle engedély nélkül tarthatsz. Szavanna macska néven nézhetsz utána.
2013. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
Nem jó nekik vadonban szabadon???
2013. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hiuz nalunk védett , szoval azt biztos hogy nem.

A többihez engedély kellhet mivel azok nálunk nem őshonos vadállatok.

2013. máj. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SKW7 válasza:

+anonim


Volt neked valaha is vadállatod háziállatként?

2022. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!