Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A hiénát miért nem szelídítik...

A hiénát miért nem szelídítik meg olyan szinten, mint a kutyát, vagy a macskát?

Figyelt kérdés

Biztos eltartana egy darabig, hisz egy vadállatról van szó, de egy idő után biztos sikerülne. És akkor lehetne otthon tartani aranyos kis hiénákat:)


Most mondjátok, hogy nem aranyos! [link]



2013. ápr. 8. 21:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ez jó: [link]


:D

2013. ápr. 8. 21:56
 2/13 anonim ***** válasza:
Bizonyos állatok genetikailag nem szelídíthetőek meg. Úgy tudom, pl a zebra és az európai vadmacska sem... :(
2013. ápr. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 W. Tamás válasza:
100%

Szerintem (furán fog hangzani,de) az előítéletek miatt:

-Vérszomjas fenevadnak tartják

-Nem bíznak benne

-Féltik tőle a gyerekeket


Persze azt is el tudom képzelni, hogy valaki szerez kis hiénát, és felneveli. Talán meg is lehetne tanítani a hiénát, hogy úgy viselkedjen, mint 1 kutya. De ez is csak feltételezés. Amúgy jópofa állatok. Mindig nevetnek. :)

2013. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Afrikában tartanak hiénát, de kb mint itt a vadmacskát, megkötve, bezárva, sőt nehéz szájkosárral!


[link]


Ez se neki, se a tulajnak nem jó szerintem. De ne értsd félre, a hiénát az egyik legszebb állatnak tartom! De akkor sem biztos, hogy jó ötlet lenne domesztikálni.

2013. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szelídítést és háziasítást nem illik keverni. Előbbi egy idomítás, utóbbi esetében mesterségesen szelektálják az állatokat tulajdonságaik alapján generációról-generációra, tehát genetikailag is van változás. Egyébként aztért, mert senkinek nincs hozzá kedve ésvagy pénze, ideje. De előtted a lehetőség...
2013. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4 Nekem eszem ágában nem lenne így tartani ezt az állatot. Letörném annak a kezét, aki képes bebörtönözni egész életükre őket. Én arra gondoltam, hogy úgy lehetne tartani, mint a kutyát, hogy lehessen vinni sétálni, meg minden:) Bár tény, hogy egy nem kis idő és az sem biztos, hogy elég lenne rá az életem, hogy megszelídítsek egy hiénát...kár érte, azért remélem, elkezdi valaki, mert nekem sincs pénzem:P
2013. ápr. 8. 22:37
 7/13 gyorki92 válasza:

Ahogy hallottam, pár helyen, ahol őshonos, még a rendőrség is tart belőlük párat. Jobbnak mondják a szaglását a kutyáénál. Bár tudomásom szerint leginkább eltünt holtestek felkutatására használják őket.

Egyébként én is birom a hiénákat, jó lenne tartani egyet, de szerintem jobb nekik a szabadban.

2013. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
mert urszán az albert
2013. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 BlackWolf ***** válasza:
Azért nem mert hátha előjön igazi énje és élve kibelezi a gazdáját.Meg amúgy se szelídíthetők.Túl agresszív hozzá.
2013. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Black wolf látom te már sok hiénás kérdésre válaszoltál :D am tényleg élve zabálják fel a prédáljuk szerveit. De szerintem is aranyosak, de a Afrikai vadonban sokkal jobb nekik hiszen oda tartoznak az a őshazájuk.
2013. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!