Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mosómedve tartása? (Többi lent)

Mosómedve tartása? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gyermekkoromban az utcánk végén lakó hölgy egy mosómedvét tartott háziállatnak.Emlékszem rengeteget sétáltak és nagyon aranyos volt.

Érdekelne,hogy lehetséges-e manapság mosómedvét tartani háziállatnak?

Kell valami külön engedély rá,vagy csak "mentett" macikat lehet befogadni?(Akik egyedül már nem tudnának életben maradni)


Köszönöm a választ!


2013. ápr. 28. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Engedélyhez van kötve,az biztos.

Megoldható,elvégre is nem elefántot akarsz tartani...

2013. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy rengeteget foglalkozott vele.Pici kora óta vele volt és nagyon kezes lett.Szerette az embereket és hámmal sétáltatta.A kertjében pedig egy hatalmas terület volt elkerítve neki és kialakítva ilyen "dzsungel" szerű környezet.

Vajon jól érezhette magát?

2013. ápr. 28. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon nehéz lefoglalni, mert nagyon aktív állat. Meg elvileg éjszakai is, bár a macska is az. Ha jó nagy területe van, játszhat sokat meg van mivel foglalkoznia akkor talán.
2013. ápr. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
És hatalmas szabadulóművészek is, kiássa magát meg felmászik bárhova. Nem tudom a néni hol tartotta, de tuti, szökésbiztos hely kell neki.
2013. ápr. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
91%

A 2008-as állatvédelmi törvényben betiltották a tartását, mert az elszökött példányok remekül megvannak a mi éghajlatunkon is, és ha elszaporodnak, akkor súlyos károkat okoznak az őshonos állatok között.


Mondjuk ha már eleve ivartalan állatot hoznál be az országba, akkor semmiféle veszélyben nem lenne a hazai állatvilág, de szerintem erre nem gondoltak a törvényben.

2013. ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Semmilyen komoly szándékom nincs (még:D),csak elméleti síkon érdekel egyelőre a dolog.

Valamelyik héten látogattam vissza a szülővárosomba,és találkoztam ezzel a nénivel.Persze a mosómacija már nincs meg,de jót nosztalgiáztunk,és megragadt a fejemben a dolog :)


Amúgy teljesen zárt,fedett "kifutóban" tartotta.Hatalmas kertje volt (focipálya nagyságú kb.) és egy bazi nagy hely volt neki megcsinálva,de bejárhatott a házba is.

Gyerekként nagyon imádtam,mert nagyon kedves kis jószág volt.:)

2013. ápr. 30. 00:10
 7/8 anonim válasza:
100%
Anno kacérkodtam a gondolattal én is, hogy tartsak de őszintén egy dolog riasztott el ezzel kapcsolatban, még pedig, hogy túl okos. Nem úgy okos mint egy macska vagy egy kutya hanem tényleg az. Tanulékony, örökmozgó. Enne a fene ha reggelre feje tetejére állítani a lakást vagy szétrágna, eldugna ezt azt. Pénztárca, slusszkulcs, papírok, pénz bármi. Előlük nem tudsz mit eldugni, egy komplett szobát lebontanak kulcslyukon keresztül :D
2013. máj. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
31%

Nekem is most lenne lehetőségem egy mosómacira, ezért próbálom körbejárni a témát.

Tartásával kapcsolatos információkat begyűjteni.

Ivartalanítani szeretném, az ezzel járó problémák (agresszivitás) elkerülése végett.

Viszont nagy helyet nem tudnék neki biztosítani.

De azt tudom róla, hogy egy "Hudini".

Vannak nálunk a fenyőfákon fészkelő gerlék és fekete rigók, azokat simán levadászná.

Az évek alatt már egész szelíddé lettek a madárkák, sajnálnám őket. :-(

Tisztában vagyok azzal is, hogy engedélyhez kötött.

Attól jóbban tartanék, hogy nem fogom tudni eléggé lekötni a figyelmét, energiáját... :-)

2015. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!