Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hol lehet fácán és fogolyfészk...

Hol lehet fácán és fogolyfészket találni?

Figyelt kérdés
Itthon tartok ilyen madarakat (sima vadászfácán és szirti fogoly) , és szeretném megfigyelni a fészekrakási szokásaikat a természetben. Többször jártunk már a határba e célból, de semmit nem találtunk. Hogy lenne érdemes megpróbálni? Lassan kifutok az időből, még most tojogatnak, de lassan elülnek.
2013. máj. 21. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha foglyot látsz, akkor szólj nekem is! Sajnos ritka madárfajjá vált. Haj de nagy fészkelési technikákat nem fogsz tőlük látni, mivel egy pici földbe kapart mélyedésbe tojik, amit pár szál fűszállal bélelhet ki, ha kibélel. A fogoly fészket max. akkor veszed észre, ha felbuksz magában a fogolyban, ő addig szokott rajta lapulni, vagy a szülők próbálnak majd elterelni a fészek közeléből.

Amit szeretnek az a lucernás, de ha mindenképp csakis jó szándékból akarsz fészkeket látni és nem azért, hogy a vérvonaladat frissítsd, akkor a mezsgyéket javaslom.

2013. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő választ. :) hétvégén kinézünk a határba, hátha. Ha lesz eredmény, rakok fel képeket. Életembe egyszer láttam még foglyot, akkor az anyamadár vezette a fiókáit, csak akkor még nem volt fényképező, vagys volt, de még a vaku nélküli kis tekerős valami, ami nem volt nálam. Nem titok, nem is vagyok még haj de idős, 16 vagyok.
2013. máj. 21. 22:50
 3/5 anonim ***** válasza:
már inkább csibéket fogsz találni és ha találsz fészket semmikép se nyúlj hozzá azzal csak zavarnád őket,
2013. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudunk kimenni, mert az idő nem engedi. Múlt hétvégén meg családi rendezvény szólt közbe.
2013. máj. 30. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:
A fácán a földszinten fészkel. Hatalmas füves,gabona tábláknál szokás találni.
2013. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!