Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vízből kimentett ŐZGIDA...

Vízből kimentett ŐZGIDA – Van más lehetőség? SOS-SOS-SOS!

Figyelt kérdés

Tegnap reggel a kertünk végében a vizesárokban találtam egy őzgidát. Óvatosan kiemeltem a vízből, majd megláttam hogy az egyik szeme nagyon erősen sérült. A másik szemén nem voltak látható sérülési nyomok, ezért elengedtem. A kis gida rögtön nekiszaladt egy fának, majd beesett a csalánosba, ahonnan újra a vízbe zuhant. Ismét kiemeltem és bevittem az udvarba, majd hívtam az állatorvost, aki adott neki három injekciót és megállapította, hogy az épnek látszó szemével sem lát.

Hoztam neki egy liter friss kecsketejet, amit cumisüvegből elfogadott és öt adagba elosztva a nap folyamán szépen el is fogyasztott.

Ma reggel értesítettem az illetékes vadásztársaságot a történtekről, akiktől a következő választ kaptam. ,,Kijön a vadőr és megnézni hogy szabadon lehet e engedni, életképes e. Ha nem, akkor feldolgozás után bekerül a hűtőházba.,, Bocsánat, de én ezt emberileg nem tudom elfogadni!

Ennél sokkal humánusabb megoldást szeretnék találni! Vadmenhelyt ne is akarjon senki ajánlani,

mert ott kérdésemre a következő választ kaptam: ,,nem szabad olyan vadon élő állatot életben tartani, aki nem képes méltóságteljes életet élni szabadon.,, Döbbenet... Tehát SOS kérek javaslatot humánusabb és törvényes megoldásra.



2013. júl. 22. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg vadaspark?
2013. júl. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tartsd meg...
2013. júl. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

egyetlen lehetőséget látok, ha kerted van,akkor kertes házban laksz...ha a szüleid, férjed,feleséged,stb.(nem írtad a korod,nem tudom, van-e bárkinek beleszólása a dolgaidba) engedi, fogadjátok be...


A vadásztársaságot kár is volt felhívni, nekik amúgy is van egy kötelező kilövési keretszámuk, amit ez az állat emelne +1-gyel.

2013. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Semmit sem lát szegény, nagyon sok törődést igényelne, amit nem hiszem hogy bárhol is bevállalnának. Nagyon friss lehet a szemsérülése, mert tegnap még rohant neki mindennek, de mára már óvatosan, körültekintően mozog. Hogy megóvjam az esetleges sérülésektől, egy fedett, bekerített, beszalmázott, akadálymentesített területen helyeztem el. Éjszaka pedig zárt helyen van, ahol róka nem fér hozzá.
2013. júl. 22. 22:20
 5/8 A kérdező kommentje:
50 vagyok, kertes házban lakom falun. Minden lehetőségem és körülményem adott lenne hozzá, de sajnos ez jogilag nem lehetséges!
2013. júl. 22. 22:28
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenképpen törvényes utat keresek, mert szeretek nyugodtan aludni.

Értesíteni kötelező volt a vadásztársaságot, akik ebben a kérdésben az egyedüli illetékesek. A gida törvény szerint az állam tulajdona!

[link]

2013. júl. 22. 22:39
 7/8 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek mindenkitől, rosszul tettem fel a kérdést.

(Talán lelki zaklatottságom okán.)

Itt megismétlem helyesebben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__4623710..

2013. júl. 23. 08:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Énnekem jöhet szeretem a vadpörköltet... :D
2013. okt. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!