Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Őz agancsot milyen helyen van...

Őz agancsot milyen helyen van nagyobb esélyem találni? A nagy gazban ahová alig lehet bemenni vagy tisztáson vagy hol?

Figyelt kérdés

2013. szept. 14. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Infóim szerint februárban hullajtják az agancsukat, akkor érdemesebb körülnézned erdőben, veteményes szántókon.
2013. szept. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Februárban a gímszarvas hullajtja. Az őznek november környékén van az agancs levetési időszaka. Szántókon, tisztáson, bárhol lehet találni agancsot. Én tavaly a csatornaparton találtam egyet.
2013. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Bármely állat agancsának gyüjtése illegális!! Begyüjtött agancs mennyiségétől és minőségétől függően a cselekmény szabálysértésnek esetleg bűncselekménynek minősül!!
2013. szept. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

De miért?

Mármint azt eddig is tudtam, hogy illegális a hullott agancs gyűjtése, de nem értem, hogy miért. Hiszen ha a hullott agancsot felveszem, azzal nem károsítom a természetet, nem ölök meg érte állatot stb.

2013. szept. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az a vadásztársaságok tulajdona. Ebből tudják lekövetni pontosan, hogy melyik őz milyen agancsot rakott fel az adott évben, hogyan fejlődik stb.
2013. szept. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De honnan tudják, hogy pontosan melyik állaté volt? Csak nem ismerik "személyesen" az ÖSSZESET? (Persze, lehet köztük olyan, ami nagyon jellegzetes, azt megismerik, de biztosan nem tudnak az összesről.) És ha az állat egymástól több km-nyire veti le az agancsait, és esetleg külön-külön megtalálják, akkor honnan tudják, hogy ezek egyazon állatéi? És ha az egyiket az egyik vt., a másikat a másik vt. területén hullatja el, netán már a szomszéd megyében, úgy, hogy mondjuk nem is szokott arra járni, csak éppen átvált... Érted?

Szóval akkor csak az általános jellemzőiket nézik? Vagy hogy van ez?


Bocsánat, ha buta kérdések ezek, de tényleg nem vagyok ebben benne, azért kérdezem, mert nem tudom!

2013. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Általában nem tudják melyik állat agancsa volt, maximum általános jellegű információkat tudnak meg belőle. Pl. hány éves az állat ami eldobta, egészséges-e.Le kell-e vadászni (egyes rendellenes agancsú állatokat leölnek, hogy ne örökítsék tovább a génjeiket). Őznél előfordul az egyágú agancs, azokat pl. leölik mert viaskodásban leszúrják vele a riválist, ahelyett összeakasztanák az agancsot. Illetve a gazdasági értéke is nagy, persze nem akkora mint az egészséges állaté ami ugye hibátlan, nem sérült, de késnyelet, szobadíszt, stb. így is lehet csinálni belőlük.
2013. szept. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pontosan biztos nem tudják , hogy melyik állat agancsa éppen, de sejteni lehet. Egy hivatásos vadásznak feladata, hogy a területén lévő őzbakokat figyelje nyáron az üzekedési időszakban, és megjegyezze, melyik baknak, milyen agancsa van. Melyiket kellene kilőni, melyik kímélendő stb. Az őzek territoriálisak párzási időszakban, igaz ez novemberre megszűnik, de az erősebb bakok általában maradnak a szokásos területükön, így az ő agancsváltozásuk többnyire követhető az évek folyamán.

Az agancsokat meg jó esetben egyszerre hullajtják le, legfeljebb pár méter különbséggel egymástól, de semmiképp sem kilóméter.

2013. szept. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Párezer forintért lehet engedélyt kiváltani agancsgyűjtéshez.
2013. szept. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Párezer forintért lehet engedélyt kiváltani agancsgyűjtéshez."


Nem minden vadásztársaság engedélyezi a gyűjtést.

2013. szept. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!