Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha összeengednénk a különböző...

Ha összeengednénk a különböző kontinensek csúcsragadozóit, szerinted melyik győzne?

Figyelt kérdés
Nyilván nem az emberre gondoltam, hanem a ragadozó állatokra: jegesmedve/barnamedve/oroszlán/tigris/jaguár/puma/dingó (oké, ő szegényke alighanem a rövidebbet húzná, de Ausztráliában ő a csúcs, jól gondolom?)
2013. okt. 18. 23:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Anyósom.
2013. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 tanárúrkérem ***** válasza:
84%
Én a tigrisre tippelek, az oroszlán magányosan esélytelen(csapatban vadászik), a jegesmedvét lomhának gondolom, , a többi meg nincs akkora, mint a tigris. És én amúgy is a tigriseket bírom...
2013. okt. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Azért a jegesmedve is tud sprintelni, azt írják, akár 40 km/h-val is fut. Azt hiszem, a tigrissel méltó ellenfelek lennének.
2013. okt. 18. 23:27
 4/20 anonim ***** válasza:
CÁPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111111
2013. okt. 19. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem evidencia, hogy a falkában vadászókat falkában kell megmérettetni, hiszen az egész vadász stratégiájuk erre épül.

Pl szürke farkas falka grizzly medve ellen (erről tudom, hogy általában a medve győz, de előfordul fordítva is)


vagy oroszlán falka jegesmedve ellen (itt az is fontos lenne, hol lenne a küzdelem, nem hiszem, hogy akármelyik győzni tudna a másik életterében)

2013. okt. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
30%
Elvetemült ötlet. Nem véletlen, hogy az életterük különbözősége folytán a csúcsragadozók normál körülmények között nem találkoznak.
2013. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%

Ez tévedés, hogy a csúcsragadozók nem találkoznak. Ellenkezőleg, állandó rivalizálásban élnek, mivel egymás táplálékkonkurensei. Pl. Afrikában ugyanúgy csúcsragadozó a foltos hiénák csapata, mint az oroszlán, a leopárd, a gepárd, vagy éppen a vadkutyafalkák. Pontosan ez az egyik oka a nagyméretű kölyökhalandóságnak, ezek a ragadozók előszeretettel gyilkolják egymás almait. És ilyenkor nem a táplálékszerzés a cél, hanem a konkurencia csökkentése. Több dokumentumfilmet is láthatsz az oroszlánok és a hiénák összecsapásairól.

Ugyanez érvényes Észak- Amerikában is, ahol a Yellowstone Nemzeti Parkban komoly ellenfélként lépnek fel a grizzlykkel szemben a nemrégen visszatelepített és elszaporodott farkasok.


Ettől függetlenül, a kérdésnek tényleg nincs sok realitása, nem nagyon lehet összevetni őket. (Én egyébként a jegesmedvére gondolnék.)

2013. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a kardszárnyú delfin. Még a parton is veszélyes nem csak a vízben. De szárazföldön a jegesmedvére tippelnék. A hideg miatt gondolom vastag a bundája így nehezebben sérülne meg, mint egy oroszlán például.
2013. okt. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
56%
Szerintem a krokodil. Azok is szoktak csapatosan támadni és egy jegesmedvét simán kinyír akár egy is.
2013. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon érdekes gondolatok. :)
2013. okt. 20. 15:32
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!