Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha összeengednénk a különböző...

Ha összeengednénk a különböző kontinensek csúcsragadozóit, szerinted melyik győzne?

Figyelt kérdés
Nyilván nem az emberre gondoltam, hanem a ragadozó állatokra: jegesmedve/barnamedve/oroszlán/tigris/jaguár/puma/dingó (oké, ő szegényke alighanem a rövidebbet húzná, de Ausztráliában ő a csúcs, jól gondolom?)
2013. okt. 18. 23:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%
Kedves carlsagan, a hiénákat ne sorold a csúcs-, vagy egyáltalán a ragadozók közé. A hiéna alapjában dögevő, s az, hogy néha elejtenek egy végsőkig legyengült állatot, inkább csak a szabályt erősítő kivételnek számít. Az oroszlánokat az utóbbiak által elejtett zsákmányért hergelik, de az esetek döntő többségében testi összecsapásra nem kerül sor.
2013. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
8%
ebihal
2013. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%
Ez megint egy olyan tény, ami csak részben valós. Az igaz, hogy a hiéna alapvetően dögevő állat, viszont a falkában támadó hiéna meglepően eredményes vadász. Épp nemrégiben olvastam, hogy a jól ismert kép, miszerint az oroszlánfalka a zsákmányt marcangolja és a hiénák körülöttük ólálkodva a maradékot várják, gyakran megtévesztő. Sok esetben ugyanis azt az állatot a hiénák ejtették el, majd az oroszlánok orozták el tőlük. Nem minden fekete és fehér. Azt sem ismert tény, hogy az alapvetően vegetáriánusnak gondolt víziló rendszeresen fogyaszt dögöt. Sok felvétel készült már a felfúvódott (víziló) tetemeket szaglászó, bökdöső vízilovakról, ezt egyfajta "kíváncsiságnak ill. gyászreakciónak" tulajdonították egészen addig, amíg egy biológus fel nem figyelt arra, hogy eszik a dögből az az állat. Nem tudom, hogy ki volt az illető, azt hiszem a Wild- on láttam a filmet. Azt mondta akkor, hogy azért nem figyelt fel senki eddig erre a nyilvánvaló jelenségre, mert fel sem merült senkiben a lehetőség.
2013. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Amit az oroszlánokról, mint dögöt elorzó állatokról írsz, nem újság számomra. A 70-es években kiadott "Az oroszlán (nem) az állatok királya" c. könyvben is említésre került. Mint azt már megjegyeztem, ez inkább csak a szabályt erősítő kivétel katagóriába sorolható. Ezzel együtt tehát tartom korábbi álláspontomat.
2013. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%
egy csapat lódarázs legyőzné mindet.
2013. okt. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A tonhal a helyes megoldás.

Aki kimeritő indoklásra vágyik, nézze meg a Pancser police c. filmet, ettől függetlenül is érdemes. :-)

2013. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Chuck Norris
2013. okt. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

A gyalog-kakukk....

A rajzfilmben a farkas sem éri utol, és a többi állat ehenhalna ha nem tudják elkapni

2013. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

2013. 11. 25., 13.00, Spektrum, Hiénák birodalma. Idézek a dokumentumfilmből:


" A csapatban vadászó hiéna valamennyi afrikai ragadozó közül a leghatékonyabb. Csapatban vadászva saját testtömegük sokszorosát meghaladó zsákmányt is képesek elejteni. A Maszáj- Mara rezervátum területén fő zsákmányállatuk a tehénantilop......Valójában sokkal gyakoribb, hogy az oroszlánok lopnak a hiénától, mint fordítva."

2013. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tudsz gondolkozni... csapatban vadászó hiénák elejtenek akár tehénantilopot is, szép... csapatban vadászó oroszlánok akár kafferbivalyt is.


Na nézzük az 1vs1-eket:


1. jegesmedve az Északi-sarkról (bár az nem kontinens, de én külön kategóriának vettem)

2. barnamedve (Észak-Amerika, Európa, Ázsia képviselője is lehetne, grizzly, kodiak, stb)

3. bengáli vagy királytigris, esetleg szibériai tigris (Ázsia; átlagban a bengáli nagyobb, a rekorder méretű szibériai volt)

4. oroszlán (Afrika)

5. jaguár (Dél-Amerika)

6. leopárd (Ázsia, Afrika)


Ausztrália dingója, a farkasok, a puma, a feketemedve, stb, nem fér bele; szigorúan csak szárazföldi emlős ragadozókat néztem.

2016. ápr. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!