Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szerintetek az oroszlán okos...

Szerintetek az oroszlán okos állatnak tekinthető?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a vadmacskákat nagyon sok videót nézek róluk és olvasok is róluk ..sokszor figyelem a vadászatukat milyen módszerrel kapják el az áldozatukat stb. teát kiváló vadászoknak tekinthetőek szerintetek okosoknak tekinthető állatok?:) a vadon élő példányokra gondolok természetesen nem a cirkuszban fogságban tartott állatokra köszi előre is :)

2013. okt. 24. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Naná. Hiszen, ha buták lennének, nem maradnának életben.
2013. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
88%

Minden viszonyítás kérdése.

A majmoknál nem "okosabbak", de pl. a rágcsálóknál igen.

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

- Mondd, Lajos, igaz, hogy a rágcsálók a legbutábbak az egész állatvilágban?

- Igen, mókuskám, igaz...

:-D

2013. okt. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Vicc LOL.


Na de az oroszlánra térve: szerintem életben maradnának akkor is, ha buták lennének. Elvégre is étel van, béna étel is van, azt egy hülye oroszlán is el tudja kapni...


Egyébként még sose jutott eszembe ezen gondolkodni. Úgy értem, hogy nem mindegy, okos-e, ha ötször nagyobb mint te? :D :D :D

2013. okt. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valamennyi eszük biztosan van!

Legeredményesebb a vadászatuk, amikor falkában vadásznak, és ami filmeket én láttam, hogy az áldozatok "tervszerű, körbekerítő" hadművelet során kerültek legkönnyebben levadászásra.

Ha valami miatt egyedül vannak, akkor valóban csak a fiatal, vagy egyébként beteg, sánta, gyenge példányokat választják ki prédaként.

2013. okt. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ösztönlény, okosnak nem mondanám.
2013. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pontosan annyi értelemmel bír, ami a lét- és fajfenntartáshoz szükséges.
2013. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) :)
2013. okt. 31. 03:05
 8/10 anonim válasza:

persze hogy okosak, pl. a falkában vadászásra rájöttek, és én egyszer láttam olyat,

hogy volt egy olyan öreg oroszlán, aki nem tudta a fogaival elhasítani a zebra szőrénél a húsát, és egy fiatal oroszlán ugy fordította neki a zebrát, ahol nem volt szőr :)

2013. dec. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mikor egy kölyökoroszlán megszületik, akkor már az agya 90%-a kifejlődött. Azaz nem sok újat tud tanulni. Persze, ettől még nem ostoba állat, hisz ellátja magát és a kölykeit, sőt, egészen összetett érzelmi megnyilvánulásaik vannak. A fantasztikus vadász jelző sem 100%-ban igaz: 10-ből 9 vadászatuk nem sikerül, falkában se. Főleg éjjel, újholdkor sikeresek, de vadászati átlagukat nézve például a hiénák lepipálják őket.
2014. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden állatnak megvan a magához való esze,különben nem maradt volna fönn.
2014. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!