Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy 120 kg-s átlagember egy...

Egy 120 kg-s átlagember egy átlagos méretű karddal szerintetek milyen eséllyel tud megállítani, felnyársalni, megölni egy rátámadó fejlett oroszlánt?

Figyelt kérdés
Egyáltalán el tudja-e hárítani a támadást? Írjátok le légyszives az esélyarányt is (pl 1 a 6-hoz)!

2014. febr. 12. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem 2 a 6-hoz, hogy az ember meg tudja állítani. Az oroszlán súlya és a karmai miatt (ugye először azt mélyeszti beléd, mielőtt rád harap) nagy az esélye annak SZERINTEM, hogy bár érzékeny pontra támadsz, elvéted.


Persze az is lehet, hogy minimális sérüléssel a szájába tudsz döfni a karddal és akkor a saját lendülete nyársalja föl, mint a medvét a karó...

2014. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

A 120 kilós átlagember menjen a francba, oroszlánokból kevesebb van, azokért kár lenne.

Remélem jóllakik az oroszlán.

2014. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Az átlagember azért nem 120 kilós. :-)

Ha a 120kg nem túlsúly, hanem izom, és az illető jól van képezve fegyverhasználatból, illetőleg az oroszlán nem falkában támad (ami mint tudjuk, ritka), akkor szerintem lenne esélye, kb. 4/6. A gladiátorok is valahogy így csinálták, és egy részük túlélte...

Az igazán átlagos (túlsúlyos, edzetlen, ijedős) embernek gyakorlatilag nem lenne esélye, kb. 1/6-ot mondanék.

2014. febr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
azonosulok 2-el!
2014. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2-es, 4-es! Ez csak egy elméleti kérdés, haverom említette, hogy ha őt megtámadná egy oroszlán, 1 a 6-hoz arányban fel tudná nyársalni egy karddal. Ő viszont egy egész nap otthonülős ember, fizikailag gyenge és a 120 kg az nem izom, így én 1 a 60-hoz arányt mondtam neki, mivel egy oroszlán tiszta izom és rutinosan ejti el áldozatait, ezért én szinte semmi esélyt nem jósoltam neki. Ezt a vitánkat szeretném eldönteni :)
2014. febr. 12. 13:46
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
szerintem nagyon pihentek vagytok
2014. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
1 a 6000-hez.
2014. febr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Kard legalább 70cm hosszú, tehát ha ennél rövidebb az oroszlán első lába akkor nincs sok esélye. Nem kell mást tenni, csak magad előtt tartani a kardot, az oroszlánra mutatva vele. Ha túl közel jön, magától fog belerohanni a pengébe.

De az átlagember erre nem képes; megijed, lefagy vagy elfut.

2014. febr. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Írjatok még véleményeket! :)
2014. febr. 17. 09:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy "átlagember" a támadáskor pszichikailag azonnal összeomlana és a cicamica komótosan elfogyasztaná. Még egy rühös kutya ellen sem magától értetődő felvenni a harcot, pedig ott minden ismert és adott.
2022. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!