Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ez meg mi a nyavaja volt? Egy...

Ez meg mi a nyavaja volt? Egy emu?

Figyelt kérdés

nyitva van az ablak, kintről meghallottam hogy valami fújtató hangot ad ki kint, amikor kinéztem megláttam hogy egy 130-140cm magas állat fújtat a macskánkra először arra gondoltam hogy emu mivel tudom hogy szoktak tartani, a ház előtt lévő bokrok kicsit takarták csak a tollait láttam és hogy a macska a kocsiúton szinte meg van merevedve és nézi az "emut" aztán gyorsan kerestem valamit amit hozzávághatok ahhoz az állathoz hogy hadja békén a macskánkat megfogtam a legközelebb lévő dolgot, egy rossz tollat az asztalról majd nekidobtam az állatnak, erre az megfordult a macskánk felszaladt a meggy fára szerencsére a házunk 2 emeletes és nem tudott beugrani vagy valamit csinálni egyre közelebb jött én néztem lemerevedve mivel eléggé megrémültem aztán kilépett a járdára a növények közül, ekkor megdöbbenve láttam hogy nem emu hanem valami kis torzszülött dínó farka volt és nagyon emuszerű feje de csőre nem, a feje kicsi volt annyit még láttam aztán gyors becsaptam az ablakot ettől ő is megijedt és rettentő gyorsan elszaladt amikor átugrotta a ház előtti kis kert vasrácsát akkor elsőre nekiment és eltörte másodszorra már csak kilökte és elszaladt Dél keleti irányba lehet egy elszökött és elfajzott emu volt vagy csak valaki egy műfarkat kötött egy emura és kiengedte az utcára hogy rémisztgess e az embereket?egyáltalán mennyire veszélyesek a macskákra és a háziállatokra az utcánk nagyon kihalt sötétedés után nem hiszem hogy valakivel szembetalálta volna magát, szerintem nem keze volt hanem elég jól fejlett de repülésre alkalmatlan szárnya(ezért gondolom hogy valaki rákötött egy műfarkat egy emura) nem láttam rendesen mivel ez a találkozás 40 mpnél nem tarthatott tovább azóta a macskánk még mindig a fán van valószínű este ott is marad és holnap jön le amikor kutya kergette akkor is ez volt.Egyébként régen tartottak struccot és emut is a közelben de az is mát 15 éve biztos volt lehet elvadult egy elszökött példánya?nem vagyok túl nyugodt mert azt hallottam hogy az emu és a strucc ha meglát akkor

addig rúgdos amig el nem ájulsz vagy meg nem halsz eléggé félek.



2014. júl. 9. 00:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Te mit szívtál, ember?:DDDDD Esetleg a braziloknak szurkoltál és a sokk még hat?:D
2014. júl. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
gondoltam nem ide kellet volna kiírni, sok a nem túl értelmes ember, (tisztelet a kivételnek!)
2014. júl. 9. 01:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy emu így néz ki:

[link]

Most akkor hasonlított erre vagy sem??

2014. júl. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
végre egy normális ember, igen hasonlított csak jól fejlett szárnya volt és farka
2014. júl. 9. 12:37
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Talán egy ismeretlen állatfajt fedeztél fel :D. Amúgy valószinűleg az történt amit leírtál h valaki szivatni akarja az embereket. Ha legközelebbblátod fotózd le mindenféleképpen és talán meg tudjuk mondani mit láttál. Bizonyos esetekben tényleg agresszívak a futómadarak, ha lehet szerezz be vmi lő vagy kézi fegyvert a biztonság kedvéért.
2014. júl. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nemtudom, remélem máskor nem fog ez megtörténni de le tudom fotózni az egyetlen bizonyítékot amit hátrahagyott: a törött kerytést
2014. júl. 12. 20:53
 7/15 anonim ***** válasza:
nézd át alaposan azt a helyet ahol az emuszerűség állt, és a bokrot is hátha találsz még valamit.
2014. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2014. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
utolsó az a madár fekete volt és előrreállőbbak és jobban láthatók voltak a szárnyai a lábai kicsit szerintem vastagabbak voltak a feje hosszúkásabb és mintha lett volna farka de nagyon hasonló!ha van neki fekete színváltozata szerintem lehet hogy az lessz
2014. júl. 13. 20:50
 10/15 anonim ***** válasza:
A fenti madár egy kigyászsas ami lényegessen kisebb az emunál kb.egy nagyobbacska kakas mérete. Lehet,hogy van fekete változata is,de mint mondtam nem nagy termetű. Egyébként ez a faj sem honos magyarországon, tehát ha mégis ő volt akkor valahonnan megszökhetett.
2014. júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!