Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan oldanátok meg a vadgazd...

Hogyan oldanátok meg a vadgazdálkodást puska nélkül?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy állomány létszámának szinten tartása, vadak egészségének megőrzése, selejt/életképtelen egyedek kíméletes kivétele az állományból, illetve mindezek finanszírozása.
2014. aug. 6. 09:52
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Kedves Andizsuzsi!


Szerintem kevesen ismerték volna el, hogy puska nélkül ezeket a dolgokat nem lehet megoldani, minden tiszteletem a tiéd hogy ezt így elismerted!

Hozzáteszem, valóban vannak olyan magukat vadásznak mondó emberek, akiket Te is említesz. Ők általában egy-két fegyelmi után puska nélkül végzik, majd orvvadászok lesznek, és végül börtöntöltelékek. Ők azok akik orvvadásznak is lettek volna, csak el tudták intézni, hogy hivatalos puskájuk legyen egy időre. Hazudtak. Azt mondták, hogy a vadállomány érdekében fognak cselekedni, de nem ezt teszik/tették.

Tényleg jó példa erre az előttem szólótól a társadalom. Itt is van sok kivétel, de ettől még embernek/állampolgárnak hívják magukat, közben pedig bűnözők/gyilkosok/rablók.Őket máshogyan hívjuk: bűnözők. Ettől még Ön vagy Én, vagy bármely átlag ember nem lesz gonosz ember.

Valóban vadász vagyok. De mellette polgári természetőr. Igen. Ez a kettő járhat együtt, karöltve. Van átfedés, és rengeteg közös cél, és van párbeszéd, és működik. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert rá szerettem volna vezetni az embereket arra, hogy a helyes megközelítés az lenne, ha nem a vadászokat szidnák, hanem azoknak az embereknek tolmácsolná (akiket Ön is említett), akik nem a vadgazdálkodás, hanem a saját céljaikra használják a vadászatot, hogy NE NEVEZZÉK MAGUKAT VADÁSZNAK, MERT VADÁSZ ILYET NEM CSINÁL!

2014. aug. 8. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!