Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Találtunk ma az utcán egy...

Rockin13 kérdése:

Találtunk ma az utcán egy összezavarodott sérült sünit. Az állatorvos nincs a városban és menhely, vadaspark vagy állatkert sincs, ahova elvihetném. Tanács kéne mit csináljak?!

Figyelt kérdés

A süni kifejlett példány, egyik szemére sem lát (nem tudom, hogy vak-e vagy csak valamilyen sérülés következtében begyulladt neki) és bal oldalon nyaktájon fül mögött a tarkójánál lepték a döglegyek mikor rátaláltunk, de nem volt nyílt sérülése, hanem, mintha valami fűrészporos cucc lenne a tüskéi közé ragadva. Gondolom valami baleset érte (kutya, fűnyíró, vagy valami), belehempereghetett valamibe mivel nyalogatni nem tudja, de a legyek kiszagolták a sebet. Meg is van fázva szegényke. Elkergettem a legyeket róla és beraktuk egy nagy vödörbe. Enni inni nem akar, de lehet, hogy csak az ijedtség miatt. Felhívtuk az állatorvosunkat, de egész héten nem lesz itthon, más pedig nincs a városban aki kisállatokkal foglalkozik. Azt mondta Betadinnal fújkáljam, de semmiképp se nyúljak hozzá még kesztyűben sem, mert rengeteg fertőzést hordoznak magukban. Viszont arra gondoltam, hogy hiába fújkálom Betadinnal, ha valami bele van kötve a sebbe. Talán ki kellene áztatni, de nem tudom jó ötlet-e a fürdőzés így, hogy náthás és hogy nem kéne hozzányúlnom. Viszont tétlenül sem tudok ülni. Holnap felhívunk egy másik állatdokit, hátha legalább ki tudná takarítani a sebét, már ha megéri a holnapot szegényke. Ami még furcsa, hogy bár nemtetszését fejezi ki, ha fecskendővel szeretném itatni, de nincs határozott ellenkezés, azaz nem puffog, nem gömbölyödik össze.

Segítség kellene, jótanács, stb.

Köszi előre is, ha valaki segít.



2014. aug. 18. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán találsz itt valami hasznos információt: [link]
2014. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit csináltál vele azóta? Az első válaszoló által javasolt sünbarátokat hívtad, ugye?

Vagy hozzájuk vidd, vagy a fővárosi állatkertbe, ők befogadják! Vagy a hozzátok legközelebbi állatkertet hívd fel és kérdezd meg, hogy fogadják-e! Vidd el mindenképp, olyan helyen többet tudnak tenni, mint egy helyi állatorvos, aki csak háziállatot gyógyít!

2014. aug. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A sün védett állat, tehát nem hiszem, hogy elutasíthatja valaki az alap ellátását. Történt valami azóta?
2014. aug. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hát, valami biztos történt vele azóta, én is kíváncsi vagyok, de bármilyen állat, amit a döglegyek köpködnek be, a végét járja, mert a legyek az alvadt vérre és a bomló szövetre jönnek. Amúgy a termetes sünök nem puffognak, nem gömbölyödnek, hanem magabiztosak és érdeklődőek, mert tudják, hogy ráérnek valódi vészhelyzetben összegömbölyödni. Egyébként meg tekintve hogy majd' 2 hete törént, és nincs válasz, vagy elpusztult, vagy szabadon engedték jelen állapotában, amiből mindkettő teljesen érthető. Kutya által összerágott, autó által félig elütött, vagy akár mittudomén, sas által magasból leejtett sün megjavítása ritkán sikeres, mondom én ezt úgy, hogy a kedvenc állatom a sün.
2014. szept. 2. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!