Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Van rá esélyem, hogy novemberb...

Kkoni04 kérdése:

Van rá esélyem, hogy novemberben őzszarvat találni megfelelő helyen? Csak sima európai őzét.

Figyelt kérdés
?
2014. okt. 26. 16:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
őzszarvat találni
2014. okt. 26. 16:36
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az agancsgyűjtés illegális.
2014. okt. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tudom ha az a terület vadásztársaságé. De ha egy szarvat nem is agancsot hazaviszel semmi baj nincs vele.

Még ha vadásztársaságé is.

2014. okt. 26. 17:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Az őznek is agancsa van!

MO egész területe fel van osztva a vadásztársaságok között, nincs olyan hely ami ne lenne egy társaság felügyelete alatt.

2014. okt. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
akkor nem agancs nem szarv {rószatőnek hívják az őzét de akkor sem baj hogyha egy őőz szarvat hazaviszel
2014. okt. 26. 21:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Amiről nem tudnak az nem fáj nekik, de egyébként nem értem miért lenne ez illegális (ne kövezzetek meg, tényleg nem néztem utána a jogszabálynak most :( ) Novemberben nem tudom, nézz utána mikor hullajtják el. De szerintem nem egy ember talált már sétálás közben Oo és sokan haza is vitték elképzelésem szerint....van egy nagyon jó barátom ő még egy palota pincsi koponyájával is "gazdagabb" lett. :)
2014. okt. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha elkap vele a vadász, akkor jó nagy seggbekuki lesz. Ha nagyobb mennyiséget találnak nálad, akkor még börtön is, de pénzbüntetés mindenképpen.
2014. okt. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utánanéztem és igaz novamberben de itt az agancs amit kaptam hátha lenne párja az agancsnak persze.
2014. okt. 30. 11:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Nincs kizárva, hogy elhullatott agancsot találjon az erdőn, mezőn járó, de ha valaki szándékosan ezzel a céllal kezd kutatni, jó eséllyel csalódni fog, hacsak nem ismeri a vadak által használt csapásokat, ahol rendszeresen vonulnak.

Arra meg, hogy egy meglévő agancs mellé egy másik olyat találj, hogy azok "párban" legyenek, kb a lottóötössel mérhető az esély.

Évek alatt 4-5 őzagancsot találtam, ami nem magas szám (igaz nem kerestem véletlenül találtam), de nem is volt közötte két olyan, amelyekről legcsekélyebb mértékben azt gondolhatnánk, hogy az egyetlen őzbak fejdísze lehetett.

2014. nov. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat írok hogyha visszajotem a mezőről.

Sziasztok.

2014. nov. 1. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!