Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ez veszettségre utal? Ha igen...

Ez veszettségre utal? Ha igen elkaphattuk?

Figyelt kérdés
Olyan 8 körűl barátommal sétáltunk az utcán hallottunk valami neszt az árok felöl és egy róka volt az, szinte 1.5m re volt tőlünk lehet még annyira sem utánna elkezdett minket követni, de elzavartuk... nem értünk hozzá! (városban)

2014. okt. 27. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a veszettség elkapásához cseppfertőzésre van szükség.


Tehát nem valószínű. Ha a nyála nem került a szádba vagy a véráramba akkor nem valószínű, de ha komoly a dolog akkor kérdezz meg egy szakembert is erről

2014. okt. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség nem repked a levegőben. ha megharapott volna a róka, akkor kell azonnal orvoshoz fordulni.
2014. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa, hogy egy róka megközelít egy embert, de szerintem egy veszett állat nem viselkedett volna így. Inkább bátor kíváncsiságnak tűnik, mint veszettségnek. Amennyire emlékszem - embereknél legalábbis - a veszettség zajérzékenységgel is jár, így a kiabálás agresszívvé és támadóvá teszi a fertőzöttet.
2014. okt. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha csak úgy el tudtátok zavarni, jó eséllyel nem veszettség volt. Én találkoztam igazi veszett rókával (ki is volt plakátolva a környéken, hogy mindenki vigyázzon, semmiképp ne simogassa meg) és annak hiába ordibáltunk, hadonásztunk, csak jött-jött közelebb a tábortűzhöz. Elég para volt. A félelem hiánya néha átcsaphat indokolatlan támadássá, de amint előttem írták, a veszettség csak testnedvekkel terjed. Persze azért simogatni sem ajánlatos...


Valószínűleg csak egy belevaló, vagány városi róka volt. Már sok helyen bejárnak a településekre, én is épp a minap találkoztam eggyel.

2014. nov. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos elkaptátok. A veszettség a legújabb kutatások szerint ránézéssel terjed. 20 napotok van hátra.
2014. nov. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jajj nekem az utolsó tetszett a legjobban :-)
2014. nov. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!