Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadászok miért raknak az...

Vadászok miért raknak az elejtett állat szájába levelet - ez valamilyen szokás?

Figyelt kérdés
Peldaul szarvas, őz, muflon, hegyi kecske stb.. elejtésénél

2015. aug. 21. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen! Utolsó falat! Abbol amit az állat fogyasztani szokott.

(Vadkannál szállításkor is szoktak, azért, hogy ne sérüljön a trófea (agyar)).

2015. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

Töretnek hívják amiből sokféle van, amit te említettél az az Utolsó falat. A természettel szembeni alázatot, az élőlény felé mutatott tiszteletet, köszönetet és az elejtés utáni kiengesztelést jelenti.

Én 20 éve vadászok még sosem csináltam ilyet, szerintem hatalmas baromság, ennek a töretnek semmi értelme.

2015. aug. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
A töret a sebben "megvérzett" ágacska, azt kapja a vad elejtője és a kutya is. Az meg hogy mi a baromság egy dolog, más meg a hagyomány és a vadászetika.
2015. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 FöldváriAttila ***** válasza:
91%
Az utolsó falat és a töret nem ugyanaz. Az előbbi lehetőleg a vad által fogyasztott növény kell hogy legyen, az utóbbi pedig egy fás szárú növény ágacskája. Töretből rengeteg egyéb fajta között létezik sebtöret, amely az elejtett vad sebét takarja és kalaptöret, amelyet a kalap jobboldalára tűz a vadász, miután megvérezte. Ezek a hagyományok, amelyeket a germán vadászati kultúrából kölcsönöztünk, az emberiség hajnaláig nyúlnak vissza, amikor a vadászatnak még rituális jellege volt és a vadat még feltétel nélkül tisztelték a vadászok. Nem minden vadász érzi át, leginkább attól függ, hogy milyen közegben szocializálódott, de kb. annyira "hatalmas baromság" és "semmi értelme", mint köszönni az utcán, jó reggelt kívánni vagy felköszönteni a születésnapon. Nem dől össze a világ, ha nem teszi valaki, de a jóérzésű emberek (adott esetben vadászok) nem fogják jó szemmel nézni.
2015. aug. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Mi az hogy baromság? Ez a szokás könyörgöm.
2015. aug. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó falat amit a vad életében fogyasztott!

Célja: a hagyomány szerint azért, hogy a vad lelke, a túlvilági úton ne éhezzen, ne kelljen hiányt szenvednie, a terítéken a vadat jobb oldalára fordítjuk, hogy a szíve (lelke) felfelé legyen, arra szálljon, és ne a "pokol felé".

Szerintem szép hagyományok, ha van valóság alapja, ha nincs

2015. nov. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!