Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet őzt tartani háziállatként?

Lehet őzt tartani háziállatként?

Figyelt kérdés
Szeretnék tartani egy kis őzet háziállatként de nem tudom hogy védett e vagy tartaható egyátalán. Ha nem védett és tartható akkor honnan lehet beszerezni? És hol hogyan kell tartani, mit eszik? Ha védett akkor lemondok róla.:)
2015. szept. 5. 11:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem védett állat, viszont az állam tulajdona, amiért a területileg illetékes vadásztársaság felel. Az ő engedélyük nélkül nem lehet nálad őz. De egy egyszerű átlagembernek aki semmilyen állattartási vagy vadgazdálkodási ismeretekkel nem rendelkezik nem fognak őzet adni, hogy felnevelje. És ahogy látom te pont ilyen vagy.


Miért kell egyáltalán? Csak azért mert cuki?


Ha utánanézel, akkor rájössz, hogy a szarvasfélék közül pont az őz az amelyik territoriális faj, így nehéz a zárt térben való tartása. Ez különösen igaz a bakokra, azok még az embernek is képesek neki menni.

2015. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Állatokról sokat tudok te.
2015. szept. 6. 13:20
 13/18 anonim ***** válasza:
Csak pont az őzről nem, ha azt se tudod mit eszik. Akkor meg nem értem miért akarsz tartani.
2015. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Jó na beismerem hogy nem az őz hanem a denevér az amihez legjobban értek. Ne nyissunk vitát.:)
2015. szept. 7. 07:29
 15/18 A kérdező kommentje:
Amúgy igaz az hogy az őz csak napi 3 órát alszik?
2015. szept. 7. 07:30
 16/18 anonim ***** válasza:
NINCS olyan vadásztársaság, ami kieresztene a karmai közül egy őzet! Ne is keress!
2015. szept. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Egy őz? Ilyen irigyek? Még fizetnék is érte.
2015. szept. 7. 10:38
 18/18 anonim válasza:
Nekünk volt az utcánkban egy néni, akinek volt őze és aztán nem tudom, mi lett vele. Nem tudom védett-e. Szerintem nézz utána és ha nem védett döntsd el, hogy elég felelősségteljes vagy- e egy őz tartásához. tanácsokat kérhetsz a gyakori kérdések emberkéitől, de azért neked kell döntened. :D
2015. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!