Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mikor lehet agancsot gyűjteni?

Mikor lehet agancsot gyűjteni?

Figyelt kérdés

Sok hely hirdetik, hogy felvasarolnak agancsot kilóra, egy kis zsebpenznek jól jönne, a szarvasoknak mar úgy sem kell..

Mikor érdemes ezt keresni?

Ha jól tudom valamilyen szabály tiltja ezt amit nem ertek milyen alapon, főleg ha mondjuk a saját erdomben szedem össze. Van valami következménye ha elkapnak? Vagy egyáltalán foglalkoznak ilyen aprosagokkal? Ki ellenőrzi ezt a erdeszek?


2015. nov. 3. 09:27
1 2
 1/13 Platypus ***** válasza:
100%
Meglehetősen tilos a dolog, és ha elkapnak az nagyon fog fájni a pénztárcádnak. Az erdőben élő vad agancsostul a vadásztársaságok tulajdona, közvetve az államé. A vadak nem ám csak úgy teremnek maguktól, hanem gyakorlatilag gondozott haszonállatok, amik az ól helyett erdőben élnek. Télen etetik őket például. Tehát jogosnak tűnik, hogy a haszon azé legyen, akié a költség. Másrészt az agancsot tél végén hullajtják el, amikor a vadak nagyon érzékenyek a zavarásra. Olyankor születnek a borjak többek között. Az illegális gyűjtők meg direkt meg szokták őket kergetni, mert olyankor hagyják el a legkönnyebben az agancsot. Volt, hogy az agancsgyűjtők a szarvasokkal együtt vaddisznókat zavartak fel egy befagyott tóra, ahol beszakadt alattuk a jég és tömegesen odafagytak. Az ilyenek után érthető, ha a vadőrök eléggé pikkelnek az agancsozókra.
2015. nov. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tehát a saját erdomben is tiltott dolog?
2015. nov. 3. 09:43
 3/13 Platypus ***** válasza:
75%
Az erdő tulajdonjoga és a vadászati jog két külön dolog. Ha az utóbbit nem te birtoklod, hanem a helyi vadásztársaság (és ha nem így lenne, akkor tudnál róla), akkor nemhogy agancsot nem szedhetsz, de például a kutyádat is jogszerűen kilőhetik séta közben.
2015. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez nekem új köszönöm szépen a segítséget!
2015. nov. 3. 13:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor lehet agancsot gyűjteni?"


A vadásztársaság engedélyével és a feltételei betartásával.

2015. nov. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez nekem mindig nagyon zavaros volt, és nem értem. Ha magántulajdonban van az erdőrész, akkor a vadásztársaság, aki használja, ő a "jogosult", de attól még a tulajdonos én maradok, az én erdőm, az én birtokom, és bármikor dönthetek úgy, hogy ha megszereztem a megfelelő képesítést, akkor magam végzem el a vadásztársaság munkáját. Hogyan lehet akkor a vadásztársaságnak több joga az én saját földemen? Akár jöhet privátban is a válasz, ha ez már elmenne offolásba, de nagyon érdekel.
2015. nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6.!

Nem bármikor, hanem 2017 ben lesz az új területelosztás, ami újabb 20 évre fog szólni.

Abban az esetben alapíthatsz oda új vadászati "létesítményt" értsd ez alatt vadásztársaság, vagy magán vadászterület, ha az eléri a 3000ha nagyságot (egybefüggően). A vadászati törvény más lehetőséget nem ad rá

2015. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na jó ezt értem de azért még mindig abszurdnak tűnik hogy bármikor kilőhetik a kutyámat mellőlem ha a SAJÁT erdőmben sétáltatom (nyilván nem direkt arra és akkor mennék, ahol és amikor vadásszezon van), vagy a SAJÁT területemen működő vadásztársaság megbírságol, ha a az ÉN erdőmben találok agancsot, és azt felszedem.
2015. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha csak kiskerted van, akkor az odatévedt vad, nyúl, őz sem a tiéd, még, ha a kerítésen belül is van.


Az államé minden vad (és agancs), és a vadásztársaság joga rendelkezni a vaddal. És az ő kötelessége (lenne) a vadkár kifizetése is.

Legyen az kocsival ütközés vagy egyéb károsítás.


Ha saját erdőd van, akkor is lopásnak számít, ha felszeded a hullott agancsot, lelövöd a szarvast...



Nyilván, ha te vetted a szarvast és zárt területen tartod, akkor ott már te rendelkezhetsz az állattal, hullott aganccsal.

2015. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy a kutyával kapcsolatos dolog, nem mérik kiloni, mert ha teszel egy panaszt a vadász ellen, megirod hogy a kutya közelében voltál, és a te életedet is veszélyeztette a lövések, egyreszt elveszik a fegyvertartasit, másrészt vadászni se fog egy jó ideig.
2015. nov. 14. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!