Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vad zsigerelése közterületen...

Vad zsigerelése közterületen és a "maradék" el nem távolítását tiltja a törvény? Milyen szabályok vonatkoznak erre?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a zsigerelésnek a vad ejtésének a helyszínén kell megtörténnie. És későbbiekben fel nem használt szervek veszélyes hulladéknak minősülnek. (Javítsatok ki, ha nem így van). Jelen esetben vaddisznót lőttek ki a vadászok. Nem tudom hogy egyáltalán meg volt-e jelölve a vad kilövés után vagy sem, de a lényeg, hogy behozták a faluban és a ház előtt az utcán zsigerelték és bontották szét. Utána pedig a vér, végbél, bőrmaradék és kitudja még mi, amit nem ismertem fel, ott maradt. Koponyát, állkapcsot és lábszárakat rendszeresen találok a faluban sétálás közben. Olyan is volt, hogy a turistaút mellett lelőtt, elpusztult fiatal vadkan volt. (Gondolom megsebezték de össze már nem szedték, pedig láthatták volna mert ott mentek kocsival ki az erdőbe). Az egy dolog, hogy a kutyámat nem merem elengedni mert mindenféle dolgot összeeszik, de a többi állatukat is féltem, mert ott van a legelő a bontás helyétől 20 méterre és nem tudom, hogy a bolhákon túl mi mindent kaphatnak el. Sok kisgyermekes család fordul meg a faluban vendégként és múltkor már ők is panaszkodtak, hogy a kisfiú egy férgekkel teli koponyát talált az egyik ház előtt. A polgármesternek hiába szólunk, nem tesz semmit. Kinek szólhatunk? Egyáltalán szólhatunk valakinek? Milyen szabályok vonatkoznak a vad zsigerelésére és feldolgozására?

2015. dec. 21. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A vadász társaságnál kellene jelezni.
2015. dec. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


A vadásztársaságnál kell jelezni,de semmit nem ér,mert ott a haverok vannak.


Írj a vadászkamarának és a NÉBIH-nek.

2015. dec. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az illetékes vadásztársaságnál kell jelezned. Megjegyzem valószínű nem a hivatásos vadász csinálja ezt, hanem a vadásztársasági tagok vagy tag. Egyébként a jegyzőnek is kötelessége lenne intézkedni, de tapasztalatból mondom saját magukat vagy a rokonaikat nem rugdossák csak másokat ! A vad zsigerelése pedig ugy van, hogy elvileg elkéne ásniuk a vadászoknak, megfelelő mélységre . Na most láttál már vadászt ? azokat a jó pocakosokat :). Elszórják külterületen, vagy valami régi kútba dobálják a zsigereket. Mondjuk nem éles kritikát megfogalmazva és a vadászok védelmére, mert én is az vagyok. Bizony néhány % -ban a vad elmegy, és nem találják meg. Bármilyen lelkiismeretes a vadász és utána keres nincs meg. Ezeket az állatokat láthatod héba hóba elpusztulva. Ez sajnos kár a vadásznak is, és nem érdeke hogy ott legyen a túrista út mentén. Szintén értesítheted az illetékes vadásztársaságot, kijön a vadőr és onnantól az ő dolga, akár csak ha elüt egy vadat az ember. Egyéként ha szétszóva vannak a darabok a faluba az a kóbor kutyáknak is köszönhető.
2015. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!