Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy érdekes koponya darab,1...

Egy érdekes koponya darab,1 három állkapcsú állattól. Milyen állat lehet ez?

Figyelt kérdés

Budapest területén készült a kép. Több okból is vízi állatnak gondolnám, de sajnos nem tudom azonosítani.

[link]



2016. márc. 8. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
érdekes...
2016. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Hát ez egyáltalán nem néz ki koponyának.
2016. márc. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen halfaj lesz ez. Látszanak a kopoltyú részei (azok a sörteszerű kinövések).
2016. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
és minek van tobb sorban foga? :D talan capa
2016. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A sörteszerű kinövések szerintem nem kopoltyú részek. Én is arra tippeltem, de "kézbe véve" és szemrevételezve nem annak tűnt. 90%-ig biztos vagyok benne, hoyg nem az volt. Inkább volt szőrszerű, csakhogy se szőrös halat, se szőrös hüllőt nem láttam még.
2016. márc. 8. 15:23
 6/9 Platypus ***** válasza:

Pedig ez egy kopoltyú. Azért néz ki szőrösnek, mert ki van száradva. Legközelebb ha piacon jársz nézz meg egy pontyfejet alulról. Árulják külön, halászlébe.


[link]

2016. márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendben hiszek nektek, már csak annál is inkább, mert én kértem a segítséget. Akkor ez egy hal. De milyen hal lehet az, ami a Rákospatakban él (átlagosan mondjuk 1mx1m-es patakról beszélünk) és így néz ki? Ha őshonos volna, akkor már valaki rávágta volna, hogy x vagy y fajta.


Van egy víz által kimosott öblös rész (ugyanis itt a patak nagy betonlapokkal van kirakva). Tavaly nyáron arra sétáltunk a kutyámmal aki nagyon ugatta az üreget és meg volt bolondulva. Megnéztem én is, nyúlkáltam benne, de egy harccsarablás szerű csapás, hang valami nagyobb testű állattól elvette a kedvem és otthagytuk. Most ezen a helyen sikerült ezt fotóznom.

2016. márc. 8. 17:56
 8/9 anonim ***** válasza:

Csuka?

[link]

2016. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én harcsára tippelnék a sok apró gerebenfog miatt.
2016. márc. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!