Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Találtam egy madárcsontvázat,...

Találtam egy madárcsontvázat, amit fertőtleníteni (és tartósítani) szeretnék. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Olyanokra lennék kíváncsi, hogy elég-e sima vízben forralni, vagy rakjak bele valami speckó szert, és mennyi ideig főzzem? A hangyák leettek róla szinte mindent, tehát már csak a csont van.

2015. szept. 19. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg más antikváriumokban is


Mindenekelőtt az illető állat anatómiájának pontos részleteivel kell tisztában lenni, hogy ne keveredjenek össze a bal-jobb csontok és egymáshoz megfelelő sorrendben kapcsolódjanak (pl. a csigolyák). Általánosságban csak annyit lehet mondani, hogy a húsos és zsíros részeket lúgos oldatban szokás feloldani áztatással vagy főzéssel (általában kálium-hidroxid), esetleges fehérítést hidrogén-peroxiddal végzik, ezek egyúttal fertőtlenítenek is. A lúg behatási idejével óvatosan kell bánni, mert hajlamos feloldani a porcos részeket is és akkor pl. a koponya csontjai széteshetnek. Kezdő számára tyúk nagyságúnál kisebb madár nemigen ajánlható, mert a csontokat többnyire acéldrótra szokás húzni és ahhoz át kell fúrni a csontokat. Csak egészen pici csontoknál alkalmazható a műgyantás összeragasztás (mint az a belinkelt videón is látható), ott viszont azért kell a kellő gyakorlat, hogy ne törjenek össze a csontok.

2015. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)

esetleg azt tudja valaki, hogy mennyi ideig kell főzni? (hallottam olyat, hogyha túl sokáig főzöm túlságosan megpuhulhat a csont)

2015. szept. 20. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!