Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi kell ahhoz hogy mosómedvét...

Noémi Major kérdése:

Mi kell ahhoz hogy mosómedvét tarthassak?

Figyelt kérdés
Szeretnék mosómedvét venni, de nem tudom hogy hol lehet, milyen engedély kell, milyen helyet kell neki biztosítani. Aki tud ezekről valamit segítene?:)
2016. márc. 14. 10:43
 1/9 Platypus ***** válasza:
87%
Mivel inváziós fajnak számít, magánemberként semmiféle lehetőséged nincs az engedélyre. A 2010-es állatvédelmi törvényben találod a tiltást.
2016. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Melody Dy válasza:
30%
"Magyarországon 2010-től nem lehet háziállatként mosómedvét tenyészteni és forgalmazni". Tehát nem a tartás tilos.
2016. márc. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
GOOGLE használat az alap,ami kell.
2016. márc. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
100%
És megvásárolni sem. A meglévő példányokat megtarthatták a gazdáik, de nem lehet ezeket sem átadni más tulajnak és újat sem importálni az országba.
2016. márc. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
95%

A 2008-as törvény szövegéből:

"24/F. §53 Az ország őshonos növény-, illetve állatvilágára ökológiai szempontból veszélyes, külön jogszabályban meghatározott állatok kedvtelésből való tartása, szaporítása és forgalomba hozatala tilos. A tilalom megszegésével tartott állatot az állatvédelmi hatóság elkobozza, majd gondoskodik az állat tulajdonjogának átruházásáról, ha ezt jogszabály kizárja vagy az eredménytelen, az állat végleges elhelyezéséről. Ha az állat végleges elhelyezése csak rendszeres költségráfordítással biztosítható, a korábbi tulajdonos a jogsértés súlyától, ismétlődésétől függően legfeljebb 12 hónapra jutó költség fizetésére kötelezhető. Az elhelyezés eredménytelensége esetén az állat életét megengedett módon ki lehet oltani."


Ehhez a mosómedvét a 2010-es törvény mellékletében csapták hozzá.

2016. márc. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
Bocsánat, '98-as a törvény.
2016. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként a mosómedve nem való háziállatnak, volt valamilyen műsor a tévében erről, amíg kicsi addig aranyos, de mire felnő szinte teljesen kezelhetetlenné válik, feldúlja a lakást, emiatt sokan megszabadulnak tőlük miután felnőnek és emiatt terjednek el olyan helyeken, ahol nem őshonosak.
2016. márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Wow. Nem is tudtam hogy erre Mo-n torveny van. Eddig csak a sok posztot lattam hogy mosomacikat tartanak, fogadnak orokbe (meg Mo-n is!!!). Pedig na, egy vadon elo allatrol beszelunk...

De jo tudni :)

Ma is okosabb lettem valamivel.

2016. márc. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A mosomaci tartashoz csak engedely kell es sok turelem.

En is akarok egyet. De nincs engedelyem es nem vagyok turelmes.😞

2016. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!