Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A medvék, farkasok hasznosak...

A medvék, farkasok hasznosak is lehetnek az embernek?

Figyelt kérdés
Sokan nem szeretik őket, mert veszélyesek, megtámadhatják az erdőben kirándulókat, és azt mondják jobb lenne kiirtani őket. Másrészt azt is hallottam, hogy a növényevők populációit kordában tudnák tartani, jobban mint a vadászok. Mi az igazság? Lehetne-e szimbiózisban élni velük vagy sem?

2016. márc. 24. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a villámokat kellene kiírtani. Milyen dolog már, hogy az ember békésen sétálgat a pusztában és egyszer csak belécsap a villám és megállítja a szívét. Ezt nem hagyhatjuk!


Egyéb ötlet,hogy mit írtsunk ki a kényelmünk érdekében?

2016. márc. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam hogy irtsuk ki őket -.-
2016. márc. 24. 21:57
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

"Sokan nem szeretik őket, mert veszélyesek, megtámadhatják az erdőben kirándulókat, és azt mondják jobb lenne kiirtani őket. "



Hány farkastámadásról hallottál konkrétan itt, Európában az elmúlt 50 évben?

2016. márc. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, honnan tudhatnám? Nem is ez volt a kérdés.
2016. márc. 24. 22:08
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

'Lehetne-e szimbiózisban élni velük vagy sem?' Kicsit le vagy maradva, nem gondolod? Ha nem lehetne velük szimbiózisban élni, akkor az emberi faj rég kihalt volna. Vagy szerinted eddig hogy éltek az állatok és az emberek egymás mellett?

Másrészt meg nyuitott kapuk döngetsz, ezeket a dolgokat már rég megállapították és nem 'azt hallottam' szinten folyik a dolog hanem tények vannak.

2016. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

"Fogalmam sincs, honnan tudhatnám? Nem is ez volt a kérdés."


Ha nem ismered a tényeket, akkor mégis mi alapján teszel fel ide kérdést? Farkasok már alig élnek lakott területen, Európában konkrétan alig van, farkastámadás meg legföljebb olyan helyeken fordulhat még elő, mint Szibéria.

2016. márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ti nem is értitek a kérdést. Azt szeretném megtudni, hogy ha újra visszatelepítenénk ezeket a ragadozókat az erdeinkbe, akkor mire számíthatnánk? Milyen hasznos következményei lehetnének? Eddig senki nem válaszolt erre, pedig ez lett volna a kérdés -.-
2016. márc. 25. 11:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Visszatelepíteni már nem kell, mert megtelepedett a farkas,állandó, kisszámú populációja él nálunk a Zemplénben. És valószínűleg a barnamedve sem csak kóborló már itt. Azért hasznos a vadállomány számára, mert a ragadozók általában a könnyebben elejthető, tehát a sebesült, beteg példányokat vadásszák le. Így kisebb az esély, hogy a gyenge, életképtelenebb egyed utódokat hagy hátra. De az az igazság, hogy a megtelepedett néhány példány nem fog számottevő változást hozni. A farkasok veszélyességéről meg annyit, hogy rendkívül óvatos állatok, az embertől tartanak, elkerülik. A medve már más eset, és a hivatalos vélemény ezzel kapcsolatban az, hogy a barnamedve jelenléte Magyarországon nem kívánatos, mert egyszerűen nincsenek akkora háborítatlan területeink, hogy biztonságban meglegyen egymás mellett medve és kiránduló/ túrázó. Mondom, ez a hivatalos álláspont, én személy szerint az áttelepítéssel- riasztással értenék egyet, semmiképpen nem a kilövéssel.
2016. márc. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a kimerítő választ! Akkor végső soron a vadászatnak hasznot hoznak ezek az állatok?
2016. márc. 27. 16:30
 10/11 anonim válasza:
Nyilván az állatok vannak nagyobb összhangban a természettel, mint az ember... Ők fontos részei az ökoszisztémának, mi csupán paraziták vagyunk itt, így igen, egy medve vagy farkas milliószor hasznosabb egy vadásznál.
2016. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!