Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Róka lopja a tyúkokat. Mit...

Róka lopja a tyúkokat. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
a rókát nem nagyon szeretném bántani, egyrészt védett, másrészt állat barát vagyok. Milyen megoldások vannak? ha szólok a helyi vadásznak, ő tudna tenni valamit?

2016. máj. 25. 05:41
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Nem a rossz indulatú véleményedre vagyok kiváncsi hanem a helyes megoldásra. A hasonló jellegű kommenteket légyszi mellőzzétek, értelmesen is ki lehet fejezni ha nem tetszik valami, nem kell egyből flegmázni.
2016. máj. 25. 05:59
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A körülményektől függ, azt kellene elérni, hogy ne tudjon hozzájuk férni. Honnan viszi el, a tyúkólból vagy a kertből?
2016. máj. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Két lehetséges mód:

1.: ajándékozd tyúkjaid a rókának, akkor nem kell lopnia;

2.: gondoskodj arról, hogy ne tudjon hozzájuk férni!

2016. máj. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 hisztynka ***** válasza:
97%

Zárd be őket jól zárható tyúkólba este.

Sötétedéskor maguktól be fognak ülni, ne legyen Sehol lyuk, vagy repedés az ajtón, mert úgy a róka már hozzájuk fog férni.

A róka csak éjjel vadászik, nappal nem mer.

2016. máj. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Zárható tyúkól? A miénk zsilipes, este leengedjük az ajtót, miután elültek a tyúkok. Nappal úgyse jön a róka.
2016. máj. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Olyan tyúkól kell,aminek az aljazata nem föld,mert a róka éjjel kiássa. Tehát betonozott,jól zárható tyúkól kell. Ezen kívül valóban jó ötlet szólni a helyi vadásznak,mivel,ha a róka erre rászokik,rendszeresen be fog járni a településre.
2016. máj. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Korán zárd be a tyúkokat.Nálunk is megegyelte őket. Volt 14 db, most van 1db tyúk. Sajnos anyám lerobbant és apukám egyedül maradt.Ő nem tudja bezárni őket.Én mire este átmegyek már későn van sokszor és ezért fogytak el a tyúkok. Azt tapasztaltam, hogy esős időben szeret vadászni leginkább a róka.
2016. máj. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Én tanyán lakom, itt is volt több dolgom rókával.Nagyon okos ravasz állatok valóban. 4 hajtókutyám van, és minden alkalommal kicselezte őket. a végén úgy kaphatták el, hogy én vettem észre és tudtam küldeni őket. atombiztos ól kell nekik. se a tetőn, se oldalt, se alul ne tudjon hozzá nyúlni az építményhez mert a róka ha odakap akkor bevet minden praktikát a siker érdekében. elhiszem hogy állatbarát vagy, én is, de ezek úgy oda tudnak szokni, hogy van amikor naponta mindig megrövidíti az állományt. fogjon vadnyulat vagy vadkacsát ami a táplálékláncában is szerepel. Nekem a kutyák elkapták végül, de volt olyan eset is, hogy még azok se találták. Nagyon okos, zsivány állat a vörös
2016. máj. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! még annyi lenne hogy kb milyen magasra tudnak ugrani? régi disznó ólban vannak elszállásolva a tyúkok, a kapuja fém, a padló beton tehát csak fentről tudna bemenni a kis ravaszdi.. az udvaron kapott el pár tyúkot, nem tudtuk miért szublimálnak a szárnyasok (kb két napja) de ma hajnalban meg lett az oka. Estére be lesznek zárva de félek hogy ez sem fog segíteni mert valahol olvastam hogy termetükhöz képest nagyot ugranak.. na majd kiderül
2016. máj. 25. 08:00
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hely kéne ami minden oldalról meg felulrol is zárt. A róka helybol simán megugorja a 2 métert
2016. máj. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!