Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtuk ajánlani olyan kutyafaj...

Tudtuk ajánlani olyan kutyafajt ami nem öli meg a tyúkokat?

Figyelt kérdés
A papám tyúkokat tart. Volt egy drótszőrű tacskója ami nem felelt meg neki , mert rendszeresen megölt tyúkokat. Olyan kutyafajta kéne , ami NEM ÖLI MEG A TYÚKOKAT, de távoltartja a rókát , patkányt, és nem agresszív kutya ami pl morog a gyerekekre, és okos. Kérlek segítsetek!!

2016. márc. 11. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
A kutyát ha úgy neveled, ezeket mind megteszi, mindegy milyen fajta. Nekem egy beagle kutyusom van.
2016. márc. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Ez nevelés kérdése. Nekem staffordshire terrierem van, és nem bántja a tyúkokat. A macskát sem, sem más jószágot. Tacsik, foxik egyéb vadászkutyák mondjuk lehet, hogy jellemükből adódóan nem alkalmasak erre.
2016. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Gyárilag nincs ilyen kutya. Viszont bármelyikböl lehet ilyen, ha nevelve van.
2016. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem egy keverék is megteszi.:) Viszont a Border Collie több kritériumotoknak is megfelel, de csak tenyésztőtől vegyél! Nem lehet tudni, szaporítótól milyen "selejteset" kapsz...:/ Viszont az 150.000 ft...
2016. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
59%
A mamám is tyúkokat tart. Sok éven át ilyen labrador keverék féle kutya és annak "leszármazottai" védték a házat és a tyúkokkal, macskákkal, kacsákkal is békességben voltak. Én is kiskorom óta játszottam velük, egyik sem bántott sosem! Emelett viszont elég kitartó kutya volt! Volt, hogy patkány mérget is evett (talán felszalad a padlásra a mamám után és akkor). 3 napig kivolt azthittük elpusztul aztán utána olyan virgonc volt mint előtte. Szóval több ilyen kutyánk volt és mindegyik 10+ évig is elélt. Fontos, hogy kis korától együtt legyen az állatokkal! Volt, hogy mién is megkergette tyúkokat de bántani nem bántotta. Viszont ha döglöttet talált annak örömmel nekilátott :D
2016. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem fajtától függ, hanem neveléstől.

Minden kutyát megfelelően kell nevelni, tanítani, foglalkozni vele stb.

2016. márc. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

FAJTA.

Faj a szürke farkas, alfaj pedig a kutya.

Nevelés kérdése, de ha egy kutyát márt elpasszoltatok emiatt, felesleges másikkal próbálkozni.

Illetve manapság feltalálták a kerítést és a kutya tartható házban is.

2016. márc. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Drótszőrű tacskó nem létezik.

Szálkásszőrű tacskó volt gondolom. Nos ők kotorék ebek vagyis vadász kutyák.

Egy vadász kutyánál pedig erős NEVELÉSSEL,SOK FOGLALKOZÁSSAL,SÉTÁVAL mérsékelhető a vadász ösztön.

Mivel gondolom a 3 közül egyik sem volt meg azért ölt.


"ne legyen agresszív" "ne morogjon meg gyerekeket" ez is nevelés kérdése.


Akármilyen kutyaFAJTÁT ajánlhatunk ha csak a kerti díszként,riasztóként tartjátok. Nem viszitek sétálni,nem nevelitek rendesen,nem foglalkoztok vele eleget akkor bármilyen fajta ölni fogja a tyúkokat és agresszív lesz!!


Rókák eleve nem merészkednek olyan helyre ahol kutya van.


Ha már ennyi feltételetek van a kutya felé:

TI MIT TUDTOK NEKI MAJD NYÚJTANI?


Mert így a leírásod alapján egy fajtát sem ajánlok.

2016. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
43%

Kutya faj csak egy van. Az pedig a kutya.:)

Egyébként a fajtára gondolsz, de ahogy leírták, függ a neveléstől és szerintem a vérmérséklettől is. Lehet pitbullod is ami nem eszi meg. Pl. nekem volt egy dobberma-németjuhász keverék, ő pl. nem is akart ölni, csak a szomszéd mesélte, hogy csak ártatlanul játszik, csak épp a kacsák nem élik sajnos túl.

2016. márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
97%
Miért kell egyből lepontozni a másikat? mi rosszat írtam...
2016. ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!