Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Melyek azok a tulajdonságai a...

Melyek azok a tulajdonságai a nagymacskáknak, amik miatt bármilyen más velük azonos súlyú állatnál erősebbek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy nagymacskának nagyobb esélye van legyőzni egy vele azonos súlyú medvét vagy krokodilt, mint fordítva. Ez milyen tulajdonságok miatt van?

2016. jún. 23. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyorsaság,hajlékonyság,borotva éles karmok és ráadásul kifejezetten az érzékeny testrészekre mennek.

Amúgy ezt így nehéz megállapítani,hogy egy nagymacska biztosan lenyomna-e egy vele azonos súlyú medvét vagy krokodilt,mert a ragadozók viszonylag ritkán vívnak halálra menő küzdelmeket általában némi morgolódás után kikerülik egymást. Én úgy vélem,hogy pl:egy jaguár lenyomna mondjuk egy fekete medvét,de nem tudni biztosan mert nem készült még felvétel egy élet-halál harcról(ráadásul ez a két faj pont,nem is egy helyen él).

Arról sem készült még perdöntő felvétel,hogy a szibériai tigris valóban vadászik-e medvére. Pár százalékban az étrendje tartalmaz medvehúst,de nem tudni,hogy aktívan vadászik-e barna medvére,vagy dögevésből jut hozzá a medvehusihoz. De szerintem nem kizárt,hogy meg tudja ölni a medvét a tigris.

A krokodilok és macskák harca meg általában patthelyzettel végződik. A nagymacska nem tudja megsebezni a krokit,viszont a szárazföldön a krokodil lassú ahhoz,hogy szétcincálja a nagymacskát. Olyan öngyilkos hajlamú macska meg nincs ami beúszna a krokodilok területére,ha mégis akkor jó eséllyel ott hagyja a fogát.

2016. jún. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan öngyilkos hajlamú macska meg nincs ami beúszna a krokodilok területére,ha mégis akkor jó eséllyel ott hagyja a fogát."


Ez a cicus szívesen fogadja a bocsánatkérésedet :)


http://www.youtube.com/watch?v=DBNYwxDZ_pA&t=1m18s

2016. jún. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igaz a jaguár és a tigris kivételek,mert ők levadásszák néha az élőhelyükön előforduló kajmánokat/kisebb krokodilokat :) Bár szerintem ők sem kezdenének nílusi vagy bordás krokodilokkal.

Az oroszlánok viszont pechessebbek ilyen téren:

[link]

[link]

2016. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, nílusi és a bordás krokodilok átlag kb. kétszer akkorák mint az oroszlánok és a tigrisek.
2016. jún. 25. 01:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy egy nagymacska egy medvének nekimenne. A macskák fojtanak, ahhoz ezt sikeresen tegyék oldalról/hátulról kell támadniuk, de már ott megbuktak, hogy a medve is rendelkezik fogakkal és karmokkal. Ha a cicus ráfogna a nyakára, a medve szerintem miszlikbe aprítaná a támadója hátát és horpaszát a több centis karmaival. Lehet, hogy a medve meghalna, de a macska se húzná sokáig. Bár ha mindegy, hogy a harc után 1 nappal vagy 1 órával a győztes is megdöglik, akkor lényegében van esélye a macskának :D
2016. aug. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!