Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kifejtené nekem valaki ezt az...

Quatermain kérdése:

Kifejtené nekem valaki ezt az állatsimogató törvényt, hogy miért nem lehet pl. kisoroszlánt simogatni az állatkertekben?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék megsimogatni egy kisoroszlánt, volna is egy állatkert a környéken, de meghátráltam a látogatástól, mert állítólag hoztak egy törvényt, hogy ez TILOS. A szerencsésebbek még tavaly tudtak simogatni kisállatokat. A kérdésem az lenne még, hogy ez a törvény nemzetközi vagy csak nálunk hozták be? Bécsben vagy Prágában lehetséges még ez?
2016. okt. 10. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a törvény lényege az állatok védelme. Hogy értsd: te szeretnéd megsimogatni a kisoroszlánt, a kisoroszlán viszont nem szeretné, hogy te megsimogasd. Valakinek kettőtök közül rossz lesz. És ha lehet, inkább ne a kisoroszlánnak legyen rossz, aki amúgy is fogságban van.
2016. okt. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyszerű vadállatokat simogatni.


Mi a tavaly elmententünk Felsőlajosra megsimogatni a kis fehér bengáli tigrist.


Na az a következő képpen nézett ki: álltunk vagy százan a kerítésen kívül, gyerek az apja nyakában, a felnőttek lökdösődtek. A gondozója odahozta a karjában, hárman megsimogatták, a cicus annyit tűrt, akkor leugrott, rohangált vagy 10 percig, akkor megint fel, megint 3-4 gyerek hozzáért a bundájához, a kistigris megint elutanta... harmadszor már nem engedte megfogni magát...fél óra múlva vége volt a programnak.

2016. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nem megsimogatni akarom, hanem csak fogni egy kép erejéig és ennyi. Szerintem is már a sokadik ember után nem jó az állatnak és az érdekükben hozták meg, de észszerűbb lett volna, ha hoznak egy limitet hogy egy nap hány fő érhet hozzá.


#2: Tehát akkor meg sem tudtátok simogatni? Majdnem kezdtelek irigyelni..

Amúgy ez fakultatív program volt, úgy értem fizetni kellett a simogatásért külön a belépő mellett?


Egyébként én is ugyanabba az állatkertbe akartam menni a közeljövőben, de így felejtős.

2016. okt. 12. 21:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem kellett fizetni külön, csak a belépőt. És nem sikerült megsimogatni, de végülis nem magunk miatt mentünk, hanem a gyerekért, de közben ő is elunta az ácsorgást. De látni is egy élmény volt. Shakira...az volt a neve.:)


Akkor a kistigris még nagyon kicsi volt, mondta is a gondozója, hogy még egy-két hét, és már nem lehet odacipelni a nézőkhöz.


Azt nem tudom, hogy most van-e nekik ilyen kis nagymacskájuk.

2016. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Masreszt ez azer is veszelyes, mert ha megunja, akkor haraphat, leszarhat, lepisalhat vkit. Es azt a varosi elkenyeztetet libak nem birjak.
2016. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most van három, kettő oroszlán meg egy tigriskölyök.
2016. okt. 13. 19:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordítsd meg a dolgot, és képzeld bele magad egy olyan helyzetbe, hogy bezárnak egy helyre, ahova minden nap jön egy csomó állat, és sorban állnak azért, hogy téged felemeljenek, nyalogassanak egész nap. "Mert olyan cuki". Azt mondod, megérted, hogy nem jó neki, de te mégis szeretnéd azért, mert te te vagy, a többiek meg a többiek. A többiek ne fogdossák, de te azért mégis, meg egy közös képet, mert olyan cukiii. Csak egy vadállat részéről ez majdnem a kínzás kategória. De tudod mit? Kívánom, hogy valóra váljon ez az álmod, aztán elég, ha utólag fogod fel, hogy az állatoknak egy egy hatalmas stresszfaktor, ami valószínűleg az életüket is megrövidíti közvetetten.
2016. okt. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Veresegyházán az idén kiskecskéket simogattunk.


Hát az sem volt ám az igazi. A simogatást ugyan jól tűrték, de cserében megcsócsálták a ruhámat.:)


Hosszú indiai ruha (volt), hátulról elkapta a gida, és nem lehetett kivenni a szájából. A gyerek jól szórakozott, de a ruhát nem lehetett megmenteni. Így jártam.:)

2016. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én azt mondom, inkább simogassák őket, mint leöljék és megnyúzzák. Nyilván korlátoznám, hogy hány napon engedném egy hónapban, de hát ugyanez megy a házicicáknál is csak azok leléphetnek, ki az utcára. Mondjuk akkor el is csapják sokukat. A ketrecben legalább védve vannak. Mindennek megvan az előnye és hátránya is. A fő, hogy több és nagyobb előnye legyen, mint hátránya.
2017. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!