Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vaddisznókat láttam. Ha nincs...

Hazzard kérdése:

Vaddisznókat láttam. Ha nincs kis malac nem támadnak?

Figyelt kérdés
Tegnap este sètàlok be a faluba egyszer csak làtom hogy tőlem 10-15 mèterre sétál vagy 7-8 vaddisznó. Hogy lehet az hogy ràm se nèztek? Azt hittem meg fognak tàmadni de mègse tették. Nagyon nagy szerencsém volt.

2017. jan. 24. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
vigyázz vele,azt mondják nem támad,de ez csak mendemonda,pl a sakálra is azt mondták hogy emberre nem veszélyes,erre egyik vadász kibökte csendben hogy gyerekekre az,na tessék,szóval csak óvatosan,lassan ellenek,szóval csak óvatosan
2017. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hàt az a baj hogy a falu bejàratànàl àll meg a busz.. valahogy el kell mennem-jönnöm edzésről. Eddig még soha nem volt ilyen hogy itt mászkályanak
2017. jan. 25. 07:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem piszkálod őket, nem fognak megtámadni.

Ha nagyon közel vannak, akkor csak szép lassan sétálj el a másik irányba, és úgy tuti nem fognak bántani.

2017. jan. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én erdélyben élek és vadász vagyok, sosem szerettem a vadállat szót, mert megtéveszti az embereket, jobb lenne őket pl szabad állatnak hívni..

:)

Egy "szabad (melegvérű) állat" nem támad ok nélkül, mivel nem aggresszív.

Akkor támadhat, ha a kicsinyeit védelmezi, egyes állatfajok a fajtársaikat vagy nőstényeiket is védelmezik, ha keresztezed az útjukat és emiatt fenyegetve érzik magukat, vagy ha és ezért kell mindig óvatosnak lenni a nálunk erősebb állattal, ha éhesek...

Szóval nézz ki ott egy fát magadnak, amire szükség esetén fel tudod magadat applikálni.. mert ha megindul egy malac, azt nem állítod meg...

Amúgy nem ragadozó a vaddisznó, de én már láttam, mikor bekerítettek egy kutyát és széttépték...

Paprikasprével meg ilyen vackokkal ne is próbálkozz semmiképp, csak felcseszed az agyát.

2017. jan. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2017. jan. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4-est pár dologgal kiegészíteném.


Akkor is támadhat, (mondjuk ez szarvasokra jellemzőbb) ha elborítja az agyát a tesztoszteron, párzási időszakban.


Illetve ami fontosabb, akkor, ha prédát, áldozatot látnak benned, mert bepánikolsz.


Egy "szabad állat" tényleg nem "vad" , elvan ő magának, egy támadáshoz kell egy bizonyos felfokozott pszichés állapot.

2 dologra kell figyelni:

-Nyugalom. Ne pánikolj, ne fuss, ne tegyél ideges mozdulatokat.

-Magabiztosság. Ne hátrálj, állj meg egy helybe, éreztesd, hogy az a te helyed, kimozdíthatatlanul.

Ne legyél fenyegető, ne nézz a szemükbe, de éreztasd testbeszéddel a magabiztosságodat, húzd ki magad, lélegezz nyugodtan.

A lényeg, hogy ha a támadót látod bennük, olyan testbeszéded lesz, ami kiválthatja azt, hogy tényleg támadók legyenek.

Nézz rájuk úgy, mint Attenborough. :)

2017. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :) ment a like
2017. jan. 29. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!