Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Élnek természetben galambok?

Dq kérdése:

Élnek természetben galambok?

Figyelt kérdés
Nem szoktam látni. Mindig csak a városban. Ilyen zöld/rózsaszín nyakú szürkék: [link]

2017. júl. 20. 10:16
 1/7 anonim válasza:
100%
Nálunk élnek, elég sok. (falun)
2017. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
69%

TERMÉSZETBEN ? ? ? Ez alatt mit értesz? Ne haragudj, ilyen formában horror kategória a kérdésed ! Azt hiszed, galambbal csak mesterséges körülmények között találkozhatsz? Ketrecben. állatkertben, vagy hogy érted? ? ?

Magyarországon bárhol megél több fajtájuk, főleg a házigalambok. Városban optimálisabbak a körülmények, azért is húzódnak be. Nem csak magon, búzán élnek meg, hanem a "szemétből", eldobált ételhulladékból is. A piacon lépni is alig lehet tőlük, pl. a lángossütők, lacikonyhák környékén. Fészkelőhelyre sem igényesek annyira, mint sok más galambfajta. "Városi" vagyok: a környékünkön bőven találni még az örvös galambot, olyannyira, hogy mostanában szinte több, mint a házigalamb. Sok velük a bosszúság, mert mindent összeszrnak és egy-egy adag, mint egy kacsáé! Kerülgetni kell azokat a helyeket, ahol egy-egy ilyen galamb éjszakázik.

40-50-60 évvel ezelőtt itt még néhányan versenyekre tenyésztett galambokkal is foglalkoztak. Balkáni gerle már kevesebb, de abból is van. Azért tűnik úgy számodra, hogy "csak városban", mert ott , házakon, tetőkön...stb. előbb szem előtt találod. [link]

2017. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Előző, jól kiakadtál a semmin. Szerintem elég egyértelmű, hogy arra gondolt, hogy nem ember lakta, városi környezetben.
2017. júl. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Élnek természetben galambok? Nem szoktam látni. Mindig csak a városban."


" TERMÉSZETBEN ? ? ? Ez alatt mit értesz? [...]

Azt hiszed, galambbal csak mesterséges körülmények között találkozhatsz? Ketrecben. állatkertben, vagy hogy érted? ? ? [...]

A piacon lépni is alig lehet tőlük, pl. a lángossütők, lacikonyhák környékén. [...]

Azért tűnik úgy számodra, hogy "csak városban", mert ott , házakon, tetőkön... "


Természet alatt azt értem, hogy nem város, vagy egyéb emberek által kreált környezet. (mondjuk: erdő, mező, folyó)

2017. júl. 20. 12:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Gerléket szoktam látni.
2017. júl. 20. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A galambok szirteken, meredek hegyoldalakon fészkeltek valamikor. Az urbanizációval nagyon jól jártak, részint mert rengeteg fészkelőhelyet találtak, részint pedig a magas házak közötti szűk terek felmelegedő, s ezáltal emelkedő légmozgása nagyban segíti a mozgásukat. Így aztán a szabad természetben mára nemigen találsz galambot. A gerle más tészta, mert fán fészkel, már ha egyáltalán fészeknek lehet nevezni azt a tákolmányt, és egyébként sem sok köze van a galambhoz.
2017. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A városokban látható parlagi galamb őse, a szirti galamb a vadonban él.

Bővebben: "A szirti galamb háziasításából jött létre, mely kivadult, és ma már az egész Földön elterjedt. A települések madara. Őse még ma is megtalálható a Földközi-tenger partvidékén, Észak-Afrikában, valamint Ázsia egyes hegyvidéki részein."

2020. dec. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!