Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan tudnék őzeket, szarvaso...

Hogyan tudnék őzeket, szarvasokat megfigyelni?

Figyelt kérdés
Ötletek?
2017. júl. 28. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Am kocsi, bringa stb vel kimész a határba (erdő mellé) keresel vagy kiépítel egy lest aztán van ahol ezeket etetik is. Ott türelmesen vársz. Vihetsz távcsőt is. Vagy állatkert.
2017. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vadon szeretném őket megfigyelni. Erdő mellett lakom. Mikor aktívak? Hol szeretnék tartózkodni?
2017. júl. 28. 11:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a helyi vadőrt, vadászokat, hogy egyáltalán van-e azon a környéken őz vagy szarvas. Ők úgy is jobban tudják a választ a kérdéseidre.
2017. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze hogy van. A múltkor a településen szaladt át nagy rémületében egy, a szomszéd tyúkjaihoz róka jár, a kertészet libáit vadmacska vitte el, sőt a kertünk fölé is bejár enni reggelente egy őz. De amint kimegyünk elszalad.


Ilyesmiken gondolkoztam én is.

2017. júl. 28. 11:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Több mint egy évtizede túrázom. Télen, nyáron, hóban, jégben, 35 fokban. Hétköznap, hétvégén. Az első pár évben egyedül jártam a Velencei hegységet. Ennél nincs jobb alkalom, hogy vadat láss, mint kimenni, túrázni és egyedül. Nem volt olyan nap, hogy ne láttam volna, egészen közelről. Volt olyan konkrétan, hogy tőlem 3-4 méterre feküdt az őz. A turista úttal nem azonos szintben egy kicsit lejjebb, ezért is nem vett észre azonnal. Megálltam, ritkásabb bokor mögül néztem nyugodtan, pár pillanat múlva érezte csak meg a szagomat, mire elszaladt. Gumi talpú cipőben jártam az erdőt, a lehető leghalkabban. Volt olyan is, hogy 20-30 kis gidából álló óvoda futott el előttem. Vannak kedvenc pihenő helyeim. Magasabban fekvő helyek, sziklák, amin ülni szoktam, van úgy, hogy a mama hívja a gidáit és szintén alattam mennek el, közvetlen közel. Kezdd el járni az erdőt és kifogod tapasztalni magadtól.

2017. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Wow, utolsó! *-* :D Szóval, létezhet olyan hogy gidák egyedül mászkálnak? A múltkor az úton kettő, kb. térdig érő, gidaszerű őzeket láttunk, egyedül voltak. Még a múltkor egy csapatot is... Ezek akkor gidák, vagy egy külön őzfaj?
2017. júl. 28. 12:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy kis termetű őzek? Nem hiszem, biztosan gidák voltak. Igen, azokat, amiket láttam, csupa kis gida volt és igen szülők nélkül egy csapatban :) Egészen addig én sem tudtam, hogy külön járnak, hihetetlen élmény volt. Gondolom meg van a napi rutinjuk, hogy mikor hívja be őket a mama, gyanítom, hogy nagyon messzire nem mennek el el a csordától, vagy a mamától, de erről nem tudok pontosabb infót. De láttam már nagy csordát is, nagy kifejlett egyedekkel együtt. Viszont a legelső alkalommal egy dámszarvas mamát a fiú gidájával láttam együtt legelészni egy bozótosban, őket nagyon közel sikerült megnéznem. Látszott, hogy még puha a szarva (barkás volt)
2017. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De jó :) Medvéktől nem félsz?
2017. júl. 28. 15:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdezőelőző jókat mondott csak egy kicsit hibásan fogalmazott néhány dolgot.

Az én tanácsom az, hogy beszélj egy ismerős vadásszal vagy a helyi vadőrrel, hogy kimehess vele.

Most pedig szakmai: Őz és szarvas leginkább szürkületkor aktívabb, ilyenkor keress egy rétet vagy szántót és ott várd csendben egy helyben, de egy jó hónap múlva kezdődik a bőgés az erdő koncertje.

2017. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tavaly ősszel is hallottunk bőgést, szüleim megmegijedtek, azt hitték hogy medve az meg stb... :D Utána meg jót nevettek mikor mondtam hogy ez nem medve hanem szarvas....
2017. júl. 29. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!