Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet legálisan rókát tartani...

Te nekem ne kérdése:

Lehet legálisan rókát tartani háziálatként?

Figyelt kérdés

2017. aug. 22. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Vadállat, nem tarthatod otthon.
2017. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
engedélyel csak
2017. aug. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Lehet otthon tartani, de nem háziállatként, mivel vadállat.

Nem nevelhető, nem lesz olyan, mint egy kutya, de még olyan sem, mint egy macska. Nem érdemes, és a rókának is kínzás ketrecben leélnie az életét.

2017. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Laszlo Bankuti válasza:

Engedély kell hozzá.

De nem való az ketrecbe, kertbe, és még harap is.


De ha csak simán te rakod ki a rókát, akkor lehet otthon is :)

2017. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Azért hogy vadállatként viselkedik, azt kétlem. Én is akartam egyet, sokat jártam utána, és nagyon jó társ válik belőle.
2017. aug. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Az emberek 99,9 %-a a kutyatartásra is alkalmatlan. A kutya egy ragadozó állat, aki falkában él. A teste, a pszichéje, viselkedése ebből fakad, emberként ezt meg kell értnei, meg kell tanulni, és megfelelően kell reagálni rá. A mai ember szerencséje csak az, hogy többezer éve háziasította a kutyát, ezért sokkal könnyebb vele, mint a nem háziasított ragadozókkal. A róka is ilyen. Baromi nehéz nevelni. Csak az tartson rókát, aki rendelkezik jópár hektár erdővel, ahova ki is engedné, hioszen neki az a természetes közege. Továbbá rendelkezik kötélidegekkel, na és persze tudja hogy hogyan is kellene kiképezni mondjuk egy mentőkutyát. Ha vagy ezen a szinten a kutyákkal, akkor eseteleg megpróbálkozhatsz egy rókával. De ne tartsd ketrecben, lakásban. Nekik ez büntetés. Szóval azt hiszem nem néztél eléggé utána, vagy csak hiteltelen helyeken. Javaslom sétálj be egy állatkertbe, és kérdezd meg, mik egy róka igényei. Rájössz, hogy házilag nem tudod neki biztosítani. Ha meg nem is akarod, akkor egy szívtelen dög vagy.
2017. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Deviáns igény, ugyanolyan ostobaságnak tartom, mint tigrist, párducot tartani otthon. Csak el ne harapózzon ez a szokás, mert ha engedélyeznék, egyre több hülye követő jelentkezne. Ez is olyan elvek mentén működne, mint amikor a hivatal ad egy kis engedményt a langyosoknak, s máris a veteményes kertedben malackodik egy szájpeckes prájd-mocska galeri.
2017. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!