Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Melyik a legkisebb gerinces...

Melyik a legkisebb gerinces állat, ami az emberre életveszélyes is lehet?

Figyelt kérdés

2017. dec. 29. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogós kérdés. Extém esetektől eltekintve (mondjk lenyelsz egy kolibrit és megfulladsz), én valami mérgező békára tippelnék. Nyílméregbéka és társai.
2017. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a nyílméregbéka, pár centi és halálos mérge van.
2017. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még egy voks a békára.
2017. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 B. Judit válasza:
Nem vonom kétségbe a békát de szerencsére az messze van. Közelebb van Viszont az egér amelyik betegségeket terjeszt.
2017. dec. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Patkány
2018. jan. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Hazánkban az apró testű, fertőzött rágcsálók, amik a legtöbb veszélyt jelenthetik. Nem véletlen, hogy a polgárvédelem is potenciális biofegyvernek azonosítja ezeket. Ejtőernyőkkel kidobnak pár ketrecnyi ilyet. Az állatokra az embervirnyak nem veszélyes, csak hordozói annak és nagyon könnyű fertőzött élelmiszerrel, inhalált aeroszolos (levegőben porlasztott folyadékkal) vagy oltással lefertőzni ezeket. A T.pistákat erre is kiképezték az amcsik annak idején, míg nem nyalt vissza a fagyi. Szakemberek helyében én nem a kamionoktól tartanék, meg a rudakkal körberakott idiótáktól...


Amúgy pl. a leveli békák önvédelmi váladéka is életveszélyes lehet, ha erre fokozottan allergiás emberhez ér. Dedikáltan és általánosan hazánkban életveszélyes gerinces aprójószág nem jut eszembe.

2018. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vírusokat, baktériumokat hordozó állatokat nem lehet ide sorolni, hiszen nem ők veszélyeztetik közvetlenül az embert, sőt, gyakran maguk is szenvedő gazdatestek csupán. Ezért marad a nyílméregbéka.
2018. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 csmyky ***** válasza:
Cickány
2018. jan. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

A nyílméregbékát is hiba lenne ide sorolni, hiszen neki esze ágában sincs a mérgét nyílvesszőre kenni, és azzal ártani az embernek.

Szerintem kérdező arra kíváncsi, hogy melyik legkisebb gerinces állat veheti fel érdemben a harcot az emberrel. Itt viszont megint zsákutcába jutunk, ha nem zárjuk ki az önvédelmi, illetve az utódok féltése miatt felvett harcokat.

Ha a kérdésben szereplő ember mint zsákmányállat van jelen, akkor talán a kutya a legkisebb, rá veszélyes állat.

2018. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es nem vagyunk gondolatolvasók, ha erre gondolt akkor írja le érthetően :D
2018. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!