Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Találtam egy hús nélküli...

Találtam egy hús nélküli őzkoponyát az erdőben. Meg szeretném tartani, hogy kéne megtisztítanom, van fertőzés veszély?

Figyelt kérdés

2018. márc. 26. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Ha tényleg nincs rajta hús vagy száradt inak, hártya stb., akkor forró vízben főzd ki. Vagy tartsd tiszta szeszben egy ideig, az elpusztítja a kórokozókat és utána főzd ki.
2018. márc. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Én lábszárcsontot hoztam haza egyszer. Szerintem az is őz vagy szarvas volt. Évekig az ablakpárkányomban tároltam. Aztán kidobtam. Nem lett tőle semmi bajom. Bár az nagyon száraz volt már. Valószínűleg már hónapok óta ott hevert, vagy a vadászok dobták ki.
2018. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

A főzéssel vigyázz, mert károsítja a csontokat és szétesik az egész. Először tedd be vízbe és önts hozzá jó sok mosogatószert, hogy zsírtalanítsd (ezt kihagyhatod, de akkor idővel csúnya foltos-ragadós lesz a koponyád). Ez 4-5 nap. Utána öblítsd át és tedd 5-10%-os hidrogén-peroxid oldatba megint 4-5 napra. Az őzbak szarvát ne érje a peroxid, mert kifehéredik és csúnya lesz.

Ne használj más fehérítőt peroxid helyett, mert szétroncsolja a csontot. Használj gumikesztyűt, de ilyen állapotban minimális a fertőzés veszélye mert a baktériumok amik a bomlásért felelnek ugyanúgy megtalálhatók az emberi bélben.

2018. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Érdemes tanácsot kérni egy preparátortól. Ha az agyvelő egy része megvan, akkor azt is el kell távolítani. A legegyszerűbb biológiai módszer, ha hagyod, hogy hangyák és más húsevő rovarok mindent kiegyenek belőle. Utána káliumhidroxid oldatban szokták kifőzni, ami nemcsak a maradék fehérjét, de a zsírt is kioldja. Ezzel azonban csínján kell bánni, mert a csontvarratokat összefogó porcos kollagént is képes kioldani. Nemcsak a baktérumok veszélyesek, hanem éppen az agyvelőben levő esetleges vírusok és prionok miatt is.
2018. márc. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

Lehet lefognak pontozni de nem érdekel eddig csak a második válaszoló adott jó választ az első részben jót, az utolsó kettő meg kész baromságot.

Konkrétan kétféle képen állhatsz hozzá.

Ha agancsos akkor minimum november előtt pusztult el így jó eséllyel minden lágy rész lerohadt róla e tekintetben egy gyors óvatos főzés 4-5 perc közben figyelsz az orra ki ne essen, majd 3-4 perc száradás után hidrogénperoxiddal kezelni (én úgy szoktam, hogy egy kiürült pumpás légfrissítőt töltök meg és azzal fújom be óvatosan), fontos, hogy az orrüreget és a koponya belsejét is fújd be.

Ha van rajta lágy rész akkor tovább főzd utána egy olyan hegyes, éles késsel amit utána soha nem fogsz használni óvatosan távolítsd el a lágy részeket és jöhet a peroxidos kezelés.

De a legegyszerűbb, ha jóban vagy a helyi vadőrrel odamész hozzá megmondod neki ezt itt találtad és segítsen benne, lényeg hogy jóban legyél vele mert másképpen a közelébe se menj mert ilyenkor a legaktívabbak az illegális agancsozók és az orvvadászok úgyhogy komoly bonyodalmak vannak ilyenkor.

Üdv egy hivatásos.

2018. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. márc. 27. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!