Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Tarthatok magyarországon...

Tarthatok magyarországon farkast engedélyekkel?

Figyelt kérdés
2018. márc. 31. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Alapon igen, de az engedély egyik feltétele, hogy valamilyen állatokkal foglalkozó szakmád legyen, pl állatorvos, biológus stb, és minimum 3 éves gyakorlatod legyen a fajjal. Illetve szükséges még egy pszichológiai vizsga is, amin te úgysem mennél át, mert nem tudsz különbséget tenni vad- és háziállat között, és a házadban akarod tartani farkast, úgyhogy megmondtuk már tegnap is, hogy nem.
2018. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted hogy már tegnap is megmondtátok hogy nem? Most elvesztettem a fonalat.. és miért mondtam volna hogy a házamban tartanám? Nem értelek most..
2018. márc. 31. 14:05
 3/5 Platypus ***** válasza:
96%
Az első válasza igaz lett volna 3 évvel ezelőtt, jelenleg azonban semmiféle legális lehetőséged nincs farkast tartani. Engedéllyel sem. Csak és kizárólag állatkert, menazséria meg talán kutatóintézet tarthat fokozottan veszélyes állatot. Magánszemélynek nincs semmiféle legális módja.
2018. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
Akkor elnézést, tegnap valaki ugyen ezt a kérdést tette fel, aki szimpla kiskedvencként akarta tartani. Farkas tartás nem egyszerű. Hatalmas területre van szükségük, és falkában élnek. Szakvégzettség, tapasztalat engedélyek ahogy írtam továbbra is kell hozzá. Javaslom, hogy látogasd meg a veresegyházi medveparkot, ott vannak farkasfalkák is, vadabbak és külön egy aránylag szelíd csapat, akikhez be is mehetsz. A gondozókkal pedig beszélhetsz, hogy mire is van nekik szükségük, illetve neked, hogy tarthass egy falkát.
2018. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, megfogom tenni amiket írtál, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, aki idáig írt!
2018. márc. 31. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!