Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit csináljak, ha egy róka az...

Mit csináljak, ha egy róka az istállónkba fialt?

Figyelt kérdés

Nem akarom őket kitessékelni, de azért tartok is tőlük, főleg, hogy kigyerek is van a haznál.

Egyébként kb. 2 db kisrókaról van szó, akiknek az anyja rendszeresen hoz valami eledelt nekik, ami elég büdős, szóval az anyjuk biztos, hogy nem pusztult el.

Ha lehet szakértők válaszát kérném.



#róka #róka a háznál
2018. jún. 1. 19:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%

Én szakértő vagyok. Rendszeresen szoktam rókázni, és még igen részegen sem magamra vagy másokra.


A róka sajnos nem ehető állat. Viszont szerencsére embert sem eszik. A gyerekeknek mondd meg, hogy ne zaklassák őket. A róka egyébként nem hülye, ha nem érzi biztonságban a kölykeit, akkor elviszi és épít másik kotorékot, nem pedig széttép mindenkit a környéken. Pár hét, és elköltöznek. Addig viszont oltári kuplerájt fognak csinálni, készülj fel orrfacsaró bűzre és mindenhol szétdobált, rohadó egér-, madár- és egyéb tetemekre.


Ezt meg tudod akadályozni egyébként, ha veszel száraz kutyatápot (kölyöktápot akár) és odateszed nekik egy tálba. Mint mondtam, a róka nem hülye, nem fog dögöket odahordani, ha van ellátás helyben.


Érdekes egyébként, hogy így befészkelt hozzátok. Még sosem hallottam ilyenről, pedig, mint mondtam, gyakorlott rókázó vagyok.

2018. jún. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
kamu
2018. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ajánlom hogy etesd őket, sosincs jó vége vadállatot magadhoz szoktatni. Utána ezek a kölykök vissza fognak járni és egyre pimaszabb közelségbe kerülnek majd a portádon hozzád, ami senkinek se jó. Hagyd békén őket, el fogja vinni a mama egy idő után, főleg ha már most látod őket járkálni, szerintem egy hónapon belül hűlt helyük lesz.
2018. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Kezes állat soha nem lesz belőle. Akkor sem, ha Te nevelnéd őket. Ha annyira nem akarod bántani, akkor piszkáld meg a helyet egy kicsit és a rókamama elviszi a családot.

A legjobb mielőbb megszabadulni tőlük, mert később mindent fel fognak dúlni és sokkal nehezebb lesz elkapni

2018. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul az ilyesmi.

Ha piszkálod őket, hamar elviszi a mama a kicsiket.

Ha nyugton hagyod, akkor is valószínűleg nemsoká továbbálnak.

Titeket nem fog megtámadni egy egészséges róka sem, emiatt ne aggódj.

2018. jún. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem kamu, amit írtam, igaz.


Az istálló, csűr elég régi, 20 éve nem volt benne (haszon) állat, nem használt, kidobandó lomok vannak benne. Szóval lehet, hogy ez tetszett meg a rókamamának.

A szomszédos macskák pedig eltűnöen eltűntek a telkünkről, pedig az egyik rendszeresen oda járt egerészni.


Köszönöm a válaszokat. :-)

2018. jún. 1. 20:38
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

Attól függetlenül ki kéne tessékelni őket onnan.


Egyrészt mindenfélét hordozhatnak - bizonyára nem veszettek, de tuti tele vannak bolhával, kullancsal...


Másrészt a sok hazahordott tetem se a higiénia alapfeltétele.


Plusz az se jó, ha elkényelmesedik, és bár nem valószínű hogy támadnak, de ugye az a szép az életben, hogy bármi megtörténhet, és az a tré, hogy meg is történik. Rókamama akár úgy is dönthet, hogy a gyerkőc túl közel bóklászott a kicsinyeihez, és... hadd ne részletezzem.

2018. jún. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%
A helyi vadásztarsaság nem tud segíteni? Ők legalább valamennyire értenek is a rókákhoz és tudnak tanácsot adni.
2018. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
#8 Dúvad, lelövik a csipába
2018. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehet, a vadásztársaságot hagyd ki belőle!

Ha vársz pár hetet, akkor elköltöznek onnan maguktól is. Én viszont nem javaslom az etetést (vadállatnál szinte tilos is), mert megszokja, pofátlan lesz és képtelen lesz normálisan vadászni, rád lesz utalva teljesen.


Ha kiköltöztek, akkor viszont érdemes lenne kitakarítani és megszüntetni onnan a kupit, ha nem akarsz rendszeresen rókacsaládot.

2018. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!